Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Obama İle Görüşüyor

07.12.2009 19:25
Başbakan Erdoğan ABD ziyaretinin ilk gününde Beyaz Saray'da Başkan Obama ile görüşmesi başladı.

Başbakan Erdoğan ABD ziyaretinin ilk gününde Beyaz Saray'da Başkan Obama ile görüşmesi başladı. Erdoğan-Obama görüşmesine 4 bakan da Başbakan ile birlikte Beyaz Saray'a giriş yaptı. Gözler şimdi bu görüşmede.

Başbakan Erdoğan, görüşme için saat 18.53'tE geldiği Beyaz Saray'da önce Roosevelt Salonu'ndaki Beyaz Saray Özel Defteri'ni imzaladı, ardından görüşmeye geçildi.

Başbakan Erdoğan Beyaz Saray'da. Başbakan ile birlikte görüşmeye 4 bakan da katılıyor.

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama arasındaki görüşme Beyaz Saray'da gerçekleşiyor.. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra Irak, Pakistan, Afganistan başta olmak üzere Ortadoğu konusunun ağırlıklı gündeme geleceği belirtiliyor.

Görüşmede Kürt sorunu ile birlikte İran-ABD ilişkilerinin de ağırlıklı olarak ele alınması bekleniyor.. Başbakan Erdoğan'ın İran'dan ABD'ye bir mesaj getirdiği belirtiliyor. ABD'den gelen Türkiye'nin Afganistan'a asker göndermesi konusunun da görüşmede ağırlıklı olarak ele alınacağı da dile getiriliyor.

Başbakan Erdoğan ile Obama arasındaki görüşme ile birlikte birlikte yemek yiyecekleri de dile getiriliyor.

Bu isimler Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Devlet Bakanı Egemen Bağış, Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, eski bakan Kürşad Tüzmen ile Genelkurmay ikinci başkanı Aslan Güner  de görüşmeye katılan isimler arasında.

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri