Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Çarmıha gerilmiş Erdoğan'lı eylem

30.06.2010 12:42
Mersin'de, savaştan kazancı olanların hükümetin başlattığı açılımı engellediğini öne süren bir kişi, çarmıha gerilmiş Başbakan Erdoğan'ın posteri ile eylem yaptı
Mersin'de, savaştan kazancı olanların hükümetin başlattığı açılımı engellediğini öne süren bir kişi, çarmıha gerilmiş Başbakan Erdoğan'ın posteri ile eylem yaptı. Eylemcinin hazırladığı poster ilgi odağı oldu..

Mersin'de yaptığı tek kişilik eylemleri ile tanınan ve kendisini araştırmacı-şair olarak tanımlayan Oktay Avcu, bu defa çarmıha gerilmiş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan posteri ile eylem yaptı.

Türkiye haritası üzerindeki çarmıha gerilmiş Erdoğan fotoğrafı ve "Savaştan kazancı olanlar açılımı çarmıha gerdiler, kaos için şehit cenazelerinde buluştular" yazan afiş ile Hastane Caddesi Emekliler Parkı önüne gelen Avcu, burada basın açıklaması yaptı.

Şiiri andıran basın açıklamasında Avcu, "Çok kan, çok kin, çok şehit, çok dokunulmazlıktı. Çok para ve çok mevki idi. Az demokrasi, az özgürlük, az insan hakları idi." diye konuştu.

Şiir gibi yazdığı basın açıklamasını okumaya devam eden Avcu şunları kaydetti: "Savaş ve kan olmadan da tam tersi. Okulun işin aşın refahın her şeyin fazlası. Öyleyse PKK'lılarla el ele. Teröristlerle ortak, sırt sırta. Yeni teröristler yaratmaya yeni terörler estirmeye. Askerler de vardı, siyasetçiler de, medya patronları da, korucular da, bürokratlar da, silah tüccarları da, beyaz zehir tacirleri de, çeteler de, avukatlar da, kaçakçılar da, onlara göz yumanlar da. Hepsi omuz omuza, yürek yüreğe, Mehmetlerin katili. Olur ya biri ıskalarsa, diğerleri, şimdi bitir bitirebilirsen terörü Erdoğan."

Avcu, açıklamasının ardından elindeki basın bültenini vatandaşlara dağıttıktan sonra eylemine son verdi.

Cihan

Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri