Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuş'un Cenazesi İçin Ş.Urfa'daydı

19.11.2010 14:12
Merhum Kuş'un cenaze törenine katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Başbakan Erdoğan, Havaalanından cenazenin kılınacağı camiye gitti ve Kuş'un Türk bayrağına sarılı tabutu başında dua etti.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kanser rahatsızlığından dolayı tedavi gören ve dün hayatını kaybeden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mustafa Kuş'un cenaze törenine katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Başbakan Erdoğan, Havaalanından cenazenin kılınacağı camiye gitti ve Kuş'un Türk bayrağına sarılı tabutu başında dua etti.

Başbakan Erdoğan, beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ile birlikte, DAP uçağı ile saat 11.15 sıralarında GAP Havaalanı'na geldi. Erdoğan, burada Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri tarafından karşılandı. Havaalanında bir süre dinlenen Başbakan Erdoğan daha sonra beraberindekiler ile birlikte Kuş'un cenaze töreninin yapılacağı Eyyüp Peygamber Camisine geldi. Başbakan Erdoğan'ın geçiş güzergahında ve törenin yapılacağı camide alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Havaalanından kent merkezine geliş sırasında Başbakan Erdoğan'ın geçişi öncesi Akziyaret Köyü yakınlarında bir otomobil şarampole uçtu. 5 kişinin yaralandığı kazaya, aynı güzergahtan geçen Başbakan'ın konvoyunda bulunan ambulanslardaki sağlık görevlileri müdahale etti.

Başbakan Erdoğan daha sonar saat 12.00 sıralarında cenaze töreninin yapılacağı Eyyüp Peygamber Camii'ne geldi. Araçtan inişinde milletvekili Kuş'un yakınları tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan, kalabalık tarafından 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları ve alkışlarla karşılandı. Erdoğan, eliyle kalabalığı selamladıktan sonra cami bahçesine girip, burada bulunan Türk bayrağına sarılı Kuş'un tabutu önünde durup, dua okudu. Erdoğan, duanın ardından cuma namazını kılmak için camiye girdi.

Cenaze Namazının İmam Ali Topal kılarken, Başbakan ve beraberindekiler Harran Kapı mezarlığına geçiyorlar.

(sanliurfa.com)

Bu haber toplam 1584 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri