Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: 'CHP ezildi, MHP güven vermedi'

26.10.2010 14:12
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsü sorunu konusunda CHP'nin vaadi altında ezildiğini belirtti. Bu konuda ise MHP'nin güven vermediğini vurguladı.

Dursun Kabaktepe'nin haberi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandum öncesinde verdiği başörtüsü sorunu ile ilgili sözlerini ve MHP’nin tavrını eleştirdi. Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun samimi davranmadığını ve MHP’nin de tavrının güven vermediğini söyledi.

CHP BAŞÖRTÜSÜ VAADİNİN ALTINDA EZİLMİŞTİR
“CHP vaadinin altında ezilmiştir.” İfadesini kullanan Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:  “CHP, inanç özgürlüğü konusu altında değerlendirilen başörtü  konusu istismar etmiştir. CHP sonunda demoratikleşiyor mu, diyen CHP'lilerin bile hevesleri gursağında kalmıştır. “ Başörtüsü konusunda CHP’nin açıklamasından sonra KESK'in genel kurulunda “Ben hemen talimatı verdim. Akabinde Kızılcahamam'da söyledim.” ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti: “İnanç hakları bir şeye bağlanabilir mi? Nefes alıp vermek ne kadar tabii bir inanç hakkı ise inancına göre giyinmekte o kadar haklı bir inanç hakkıdır. Bu sorunun CHP ile çözülemeyeciği orataya çıkmıştır. CHP cumhuriyeti bir adım ileriye taşımayacağını gösterdi. Ardaşlarımız MHP ile de görüştü. Onlarda bu konuda güven vermediler. “ diye konuştu.

MHP STATÜKODAN YANA TAVIR ALDI
MHP’nin halk oylamasında 2008'deki başörtü kararını inkar ettiğini belirten Erdoğan, “MHP, halk oylmasındaki ‘Hayır’ tavrını kendi tabanını bırakın da tüm Türkiye'ye bile anlatamamıştır” diyerek eleştirilerine şöyle devam etti:  “MHP yine statükocu çevrelerden yana tavır almıştır. AK Parti statükocularla mücadelede yalnız kalmıştır. Ama milletle başbaşa kalmıştır. Bugüne kadar her türlü yasaklar mücadele etmişsek bundan sonrada devam edeceğiz. Farklı inanç grupların mezheplerin sorunlarını her zaman kendimize dert edindik. Bundan sonra da sorunların çözümü için devam edeceğiz.”

TÜRKİYE’Yİ PRANGALARDAN KURTARIP YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
“ 2001 seçimlerinden sonra özgürlüklerin çözümü için Anayasa çalışmlarına ağırlık vererek devam edeceğiz. “ diyen Erdoğan, sözlerini şöyle bitirdi: “Bu süreçte Türkiye'deki her türlü sorunun çözümü için bir yol izleyeceğiz. 2001 seçiminde milletmizden alacağımız yetki ile Türkiye'yi prangalardam kurtarıp yolumuza devam edeceğiz. Son bir kaç aylık deverede kimin samimi olduğu belli olmuştur. Bundan sonra hakem millettir.”

MORALHABER.NET

Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri