Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın yatak odası da dinlenmiş!

08.03.2010 11:50
Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi davasında yargılanan Zeki Balaban ile Halit Bozdağ'ın Başbakan Erdoğan'ı 506'lı bir numaradan yatak odasına kadar dinlemişler.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi (VKGBH) davasında yargılanan Zeki Balaban ile Halit Bozdağ'ın Başbakan Tayyip Erdoğan'ı yatak odasına kadar dinledikleri ortaya çıktı.

Balaban ve Bozdağ'ın yaptığı telefon görüşmelerine "İçimizdeki Gladio ile Yüzleşmek" adlı kitabında yer veren Yeni Şafak gazetesi Ankara Haber Müdürü Abdülkadir Selvi, Başbakan Erdoğan'ın evine kadar uzanan dinleme faaliyetlerini gözler önüne serdi. Selvi, kitabında anlattığı konunun Vatansever Kuvvetler Güç Birliği hakkında hazırlanan iddianamede yer aldığını belirtti.

Selvi'nin kitabında ayrıca, Balyoz Darbe Planı'nın zanlılarından emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri'nin başkanlığını yaptığı Stratejik Araştırmalar Etüt Merkezi'nin, (SAREM) Tanya adlı Rus bir mankene kırmızı pasaport verdiği belirtiliyor.

Vatansever Kuvvetler Ergenekon'un lobi örgütü

Gazeteci Abdülkadir Selvi'nin "İçimizdeki Gladio ile Yüzleşmek" isimli kitabında Kuvayı Milliye ruhu ile kurulduğu iddia edilen  Vatansever Sever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi (VKGB) isimli derneğin gerçek yüzü gözler önüne seriliyor.

Kitapta GB Dernek Başkanı Taner Ünal'ın Danıştay Saldırısı'nda yer an Alparslan Arslan'ın bir akrabasında kartvizitinin çıkması ile gelişen olaylar anlatılıyor.

Ünal'ın itirafları
Taner Ünal, yaptığı itirafta derneğin faaliyetlerini sıralamıştı. Ünal'ın itirafında, "VKGB, Ergenekon örgütünün ve Gladyo'nun lobi faaliyetlerini yürütmüş. Dernek provokasyonlarla Türkiye Cumhuriyeti'nde darbe ortamı yaratmak için çeşitli görevler almış ve uyuşturucu ticareti, dolandırıcılık gibi yasadışı yollardan da finansal gelir sağlamıştır" ifadeleri yer alıyor.
 
Tanyeri, ABD’deki Hudson Enstitüsü'nde Türkiye'ye ilişkin felaket senaryolarının konuşulduğu toplantılara katılmış ve senaryolara hiçbir itirazda bulunmamıştı.

506'lıdan dinleme var
Zeki Balaban ile Halit Bozdağ'ın Başbakan'ın dinlenmesine ilişkin konuşması kitapta şöyle yer alıyor;

Halit: Dinlemeyi de bırakın artık tamam.
Zeki: Tamam oldu
Halit: Yatak odasına kadar dinlemişsiniz adamı (Başbakan'ı kastediyor) Bu nasıl iş ya?
Zeki: Kim dinlemiş ya
Halit: Yav neyse seninkiler
Zeki: 0 zaman senin yanındakiler koymuş olur, bizden kimse girmedi
Halit: Koymamış koymamış, kartlardan dinleme var. Tamam
Zeki: Kartlardan dinleme o şekilde değil
Halit: 506'ıdan dinleme var, o son verdiğinden, kimse onlar, o Yaşar kaşar da arayıp duruyor başka telefondan. Onun da bir kulağını çekin bakalım. Dikkat edin, tamam.

Mankene kırmızı pasaport
Vatanseverler Davası'nın görüldüğü Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dahi ortaya çıkmadığı belirtilen Rus mankene kırmızı pasaport verilmesine ilişkin telefon kayıtları da Selvi'nin kitabında yer alıyor. Kitapta pasaportlar için vizenin ise SAREM üzerinden alındığı belirtiliyor. Ergenekon üyeliğinden yargılanıyor.

Bu görüşmeler ise şöyle;
Zeki: Efendim
Halit: Bu Tanya'nınkine bir çıkış vurdur. Bir de bir senelik giriş vurdur. Bu seninkiler yapar burada
Zeki: Tamam
Halit: Yoksa bak kaçak durumuna düştü bu kızcağız, tamam
Zeki: Yok, yok tamam
Halit: Kırmızıyı ha. Hadi tamam, hadi
Zeki: Kırmızısını aldık abi.

TARAF

Bu güne kadar askeri darbe zamanlarıyla ilgili çok şeyler duyduk… 
Kulaktan kulağa yayılan bilgiler fısıltı niteliğindeydi…
Kimse anlatmaya cesaret edemedi… 
Ama şimdi öyle kitaplar var ki;12 Eylül den 28 Şubat’a, 27 Nisan e-muhtırasından günümüze Türkiye de yaşananları, fısıltının ötesinde belgeleriyle anlatıyor.

İskender Pala; 12 eylül ün hemen ardından başlayıp 28 şubat sürecinde yaş kararlarıyla son bulan deniz kuvvetlerindeki 15 yılını; İki Darbe Arasında isimli kitabıyla gün yüzüne çıkarıyor… fısıltılar son buluyor… gerçekler belgeleniyor… 

Yılların Ankara gazetecisi Abdülkadir Selvi; önceden tek bir belgesi kıyametler koparacak gelişmelerin sıradanlaştırılmaya çalışıldığı bir dönemde, yaşadığımız olayların şifrelerini ve türkiyedeki derin yapılanmayı “içimizdeki gladyo ile yüzleşmek” kitabında anlatıyor.

Araştırmacı  gazeteci Şamil Tayyar son yirmi yılda derin devletin kurbanlarını  Pusu isimli kitabında anlatıyor. 

Bu üç kitap size bir telefon yakınlığında.

Türkiye nin neresinde olursanız olun, arayın 0 212 444 24 14 ü indirimli olarak, sadece 32 liraya kapıda ödeme kolaylığıyla adresinize teslim edelim.

Bu haber toplam 4518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri