Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, Erbakan'a dava açacak mı?

10.11.2010 01:01
Başbakan Erdoğan, Erbakan Hoca'sına dava açacak mı?

Erbakan’ın ‘’Siyonizmin veznedarı’’ sözü Başbakan Erdoğan’ı kızdırdı ama, avukatlarına dava açılması için şimdilik talimat vermedi. Erdoğan’ın, eski hocası Erbakan hakkında dava açıp açmayacağı merak konusu oldu.

 
Siyasete geri dönen SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın ‘’Siyonizmin veznedarı’’ sözü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırsa da, avukatlarına dava açılması için şimdilik talimat vermedi. Erdoğan’ın eski hocası Erbakan hakkında dava açıp açmayacağı merak konusu oldu.

Erbakan, Almanya’da yayınlanan Die Welt’e yaptığı açıklamada ‘’Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül için “Onları bazı dış güçler buraya getirdi. Batılı, siyonist dünya düzenine bilmeden destek oluyorlar. Erdoğan siyonizmin veznedarı oldu. O benim öğrencimdi. Şimdi amacımız onu devirmek’’ demişti.

Erdoğan kendisine yönelik benzer sözler için ‘’Hakaret’’ gerekçesiyle 100 bin liraya kadar tazminat davaları açıyor. Erdoğan son olarak MHP lideri Devlet Bahçeli’ye, ‘’Bölücülerin taşeronu’’ dediği için, ‘’E-muhtıra işbirlikçisi’’ sözü nedeniyle de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 10’ar bin liralık davalar açtı.

Erdoğan ayrıca CHP Genel Merkezindeki ‘’AKP eziyetleri’’ konulu sergi için partiye 100 bin liralık dava açtı. Yazar Oktay Ekşi’den de 100 bin lira isteyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun ‘’Omurgasız’’ sözü nedeniyle de 100 bin liralık dava açtı. (GAZETEPORT) 
Bu haber toplam 2062 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri