Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a Yapılan Saldırıyı Kınadı

04.09.2010 06:29
SP'de gerilimi tırmandırmak isteyenler Erbakan'a rağmen İstanbul il başkanı Erdoğan'ı linç etmek istedi. Erbakan olay çıkaranlara sert tepki gösterdi...

Son kongrenin ardından Saadet Partisi’nde yönetime saldırılar bitmek bilmiyor. Ramazan Ayı içerisinde Wow Hotelde yapılan iftardaki saldırıya bir yenisi de Erbakan’ı karşılamada yaşandı.

ERBAKAN’I KARŞILAMAYA GİTTİLER CANLARINI ZOR KURTARDILAR

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına saat 24 sularında gelen Necmetti,n Erbakan’ı karşılamak üzere buraya gelen Saadet Partisi İl Başkanı ve parti meclisine burada toplanan 200-250 kişilik bir kalabalık saldırdı. Saldırının ardından araç içerisinde bulunan SP İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan ve PM üyelerini havalimanında bulunan çevik kuvvet VİP salonuna kaçırarak kurtardı.

ERBAKAN SALDIRIYA TEPKİ GÖSTERDİ

BU arada saldırya uğrayan İstanbul İl Yönetimi VİP’de Necmettin Erbakan ile bir süre görüştü. Görüşmede Erbakan’ın olayı kınadığı ve kendi adını kullanarak hareket edenler için ‘Benim adıma kim iş yapıyorsa yanlış yapıyor. Benim adıma iş yapanlardan vergi almak lazım’ diyerek tepkisini dile getirdiği iddia edildi.

SALDIRIYI AYNI GRUP ORGANİZE EDİYOR İDDİASI

İstanbul’da SP’nin olaylı iftarı olarak bilinen ve yoğun tartışmaların yaşandığı olayla ilgili olarak organizasyonu yapanlar ile Sabiha Gökçen Havalimanında saldıryı gerçekleştirenlerin aynı kişiler tarafından yönetildiği de iddia edildi. Mustafa Harun Öz ve Harun Macit’in saldırıyı internet üzerinden organize ettikleri de kulislerde dillendirilmeye başlandı. Yine Sabiha Gökçen Havalimanında içinde SP İl Başkanı Erol Erdoğan’ın da bulunduğu araca yapılan saldırı kamera ve fotoğraf makinaları tarafından görüntülendi.  

www.cafesiyaset.com

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri