Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ı ağlattılar

02.02.2010 00:53
Başbakan Erdoğan'ın gazetecilere anlatmasıyla gündeme gelen Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmamasıyla ilgili olayın perde arkasını bu kez Nejat Uygur'un eşi Nejla Uygur anlattı.

Başbakan Erdoğan'ın TRT1'de 'Enine Boyuna' pragramında gündeme getirdiği 2007’de geçirdiği felç nedeniyle Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi’nde tedavi gören tiyatrocu Nejat Uygur’u ziyaret etmek isteyen eşi Emine Erdoğan’ın engellendiğini anlattı. Başbakan Erdoğan konuşla ilgili şöyle dedi: “Nejat Uygur GATA’da hasta yatıyor. Eşim ziyarete gitmek istiyor. Nejat Uygur’un hanımı (Nejla Uygur) arıyor ve diyor ki, ‘Ne olur biz sizinle dışarıda buluşsak... Siz buraya gelmeseniz... Burada yetkililer sıkıntı doğabilir, gelmemesi isabeti olur diyor.’ Ben bunu o dönem en üst düzeyde gündeme getirdim. ‘Nedir bu hal ya, ne yaptıklarının farkında mısınız?’ dedim.” şeklinde konuştu.

Nejat Uygur'un eşi Nejla Uygur ise o gün yaşananları Kanal D Anahaber'de anlattı. Nejla Uygur, Emine Erdoğan'dan hastaneye ziyaret için telefon geldiğini, kendisinin bundan çok büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek "Hastanedeki doktorlara gerekli protokol uygulansın diye Emine Erdoğan'ın geleceğin haber verdim. Ancak doktorlardan hastaneye girmesinin doğru olamayacağını belirtmeleri üzerine ben nedenini sordum. Emine Erdoğan'ın türbanlı olduğunu söylediler. Ben hastanede eşarplı hanımlı gördüğümü söyledim. Onlar da hastanedekilerin türbanlı değil eşarplı olduğunu söylediler." dedi. Nejla Uygur daha sonra dışarda buluştukları Emine Erdoğan'ın duygularını şöyle anlattı

Haber7.com

Bu haber toplam 1782 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri