Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan geliyor

01 Ağustos 2008 / 13:50
Meclis'in ehli-keyf vekilleri dün gece fena zıpladılar. Başbakan Erdoğan, 23.30 sırasında denetime çıkınca bir koşturma başladı ki sormayın
Tatil kararı alan ve tatil kararı öncesinde 7 ayrı yasayı görüşmek üzere anlaşan iktidar ve muhalefet Meclis çalışmalarını sabaha kadar sürdürmeye kararlı. Ancak gece yarısından sonra TBMM'de milletvekillerinin sayısı azaldı.

Başbakan Erdoğan Meclis çalışmalarına katılımın az olduğunu görünce, gece yarısına doğru Meclis'e geldi. Tabii, başbakanın geldiğini haber alan 'kaçak milletvekilleri' de Meclis'e koştu.

Gece yarısına doğru AK Parti grubu , milletvekillerinin cep telefonlarına 'başabakan Meclis'e geliyor' şeklinde cep mesajı atıldı. Meclis çalışmalarından uzaklaşıp, erken tatile giren ve Genel kurul devam ederken evinde ya da Ankara'nın çeşitli lokantalarında sofra kuran AK partili vekiller mesajı alır almaz, TBMM'ye koştular.

Erdoğan meclis'e gelip, Genel kurul toplantısına katıldı ve çalışmalara katılan Hayati Yazıcı ile uzun süre sohbet etti. Başbakanın gelmesinin ardından Genel kurul çalışmalarına katılan vekil sayısı da arttı.
Kaynak:
Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri