Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan hakkında bomba iddia

04.03.2010 11:30
Erdoğan'ın kovdurduğu gazeteci: Beni sen kovdurdun Tayyip Bey..

 

Başbakan Erdoğan'ın TBMM'de grup toplantısında medya patronlarına yönelik yaptığı konuşmada, 'Yazarlarına sahip çıkacaksın. Maaşlarını sen veriyorsun. Eğer vitrininize yakışmıyorsa orada tutmayacaksın' sözleri büyük tepki çekmişti. Öyle ki yandaş olarak tanımlanan yazarlar imza kampanyası başlatarak Erdoğan'ı protesto ettiler.

KİMSEYİ KOVUN DEMEDİM DEMİŞTİ
Ancak Erdoğan'ın bu konuşmasını takip eden grup toplantısında medya patronlarına 'Beğenmediğim yazarları görevden al' demediğini kaydederek önceki sözlerinden çark etmişti. Ve bugüne kadar hiç bir gazetecinin görevden alınması konusunda girişimde bulunmadığını dile getirmişti.

Ancak Yeniçağ yazarı Sabahattin Önkibar, Başbakan Erdoğan'ın kendisini Akşam Gazetesi'nden kovdurduğunu iddia etti.

İşte Önkibar'ın o iddiası

BAŞARDI...
İşte tanıklar, beni Akşam’dan sen kovdurdun Tayyip Bey!

Başbakan önceki gün hiç bir yazarı patrona şikayet edip kovdurmadığını söyledi ki bu doğru değil!
Tayyip Erdoğan’ın kovdurduklarından biri de benim ve canlı tanıklarım var.

ONU İSTEMİYORUM
Bir kaç yıl önceydi. Mehmet Emin Karamehmet’le anlaştım ve Akşam gazetesinin Ankara Temsilcisi oldum. Mutabakata göre gazeteye yazarlık ve temsilciliğin yanı sıra Show TV’de de pazar günü gündüzleri Alternatif Programını yapacaktım. Karamehmet’le anlaşmam Akşam gazetesi çalışanları tarafından duyulması ile o zaman Ankara Temsilcisi olan Nuray Başaran soluğu Tayyip Bey’in yanında alır ve “Sizi hiç sevmeyen Sabahattin Önkibar’ı patron benim yerime Temsilci yaptı” diye şikayette bulunur. Bunun üzerine Tayyip Bey direkt olarak Mehmet Emin Bey’i arar ve “Önkibar’ı almışsın, onu istemiyorum bilmiş ol” der.

BAŞBAKANINIZ İSTEMİYOR
Karamehmet çaresiz anlaşmamızı bozar... Peki ben bütün bunları nereden mi öğrendim? O günlerde Sanayi Bakanı olan Ali Coşkun’dan. Bizim iş bozulunca daha önce başka bir kurumda beraber çalıştığımız yakın dostum Ali Coşkun’a gidip durumu anlattım ve nelerin döndüğünü öğrenmesini istedim. Ali ağabey yanımdan Mehmet Emin Karamehmet’i aradı ve telefondan aynen şunları dinletti: “Ali Bey ben ne yapayım, Başbakanınız istemiyor...” Bakın Ali Coşkun sağ ve bu konuya bugün de şahitilik yapar. Sadece o da değil, o an yanımızda olan ünlü bir Belediye Başkanı da bu hadiseye şahit!.. Keza İsmail Küçükkaya da bu konuyu biliyor. Söylemek istediğim, olayın birden çok tanığı var... Hal bu iken Başbakan hiç kimseyi kovdurmadım diyor... Bakın ben inançlı biriyim. Bu olayın doğru olduğuna dair tanıkların dışında Kur’an’a el basarım. Aynı şeyi Tayyip Erdoğan yapabilir mi?

Bu haber toplam 1726 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri