Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan hemen özür dilesin!

05.05.2009 11:58
MHP Lideri Bahçeli, Başbakan'ın Adana seçimleri konusunda söylediklerine çok kızgın. Hem MHP'ye, hem Adanalılar'a hakaret olarak düşünüyor.
MHP lideri Devlet Bahçeli Meclis'teki Grup Toplantısı'nda söze Erdoğan'ın Adana seçimleriyle ilgili iddiasını kınayarak başladı.

ERDOĞAN ÖZÜR DİLESİN

Bahçeli Başbakan'ın "Adana'da şaibeli bir başkan var. Seçimler yenilenmeli" sözlerine çok sinirlendiğini belli eden bir uslupla konuşuyordu. "Erdoğan'ın seçimlerine ilişkin söylediklerini asla kabul etmiyorum. MHP'ye ve Adana halkına bir hakaret telakki ediyorum" dedi ve "Başbakan'ın Adana halkından ve MHP'den özür dilemesini istiyorum" diyerek sözlerine devam etti.

HÜKÜMET TERÖRİSTİ AFFEDECEK

Bahçeli'nin gündemindeki ikinci konu terördü. AKP hükümetinin etkili bir yöntem geliştiremediğini söyledi ve hükümetin terörle ilgili belirlediği stratejileri şöyle açıkladı:

"Birincisi örgütün yöneticileri dağdan inecek, affedilecek! Teröristler Irak'ta mevcudiyetini sürdürecek. Geniş bir af çıkarılacak, her seviyede terörist ülkemize dönecek, siyasete girecekler. Bugün Türkiye'nin önündeki denklem budur!"

Teröre karşı yapılması gerekenler konusunda MHP'nin tavrını da ortaya koydu: "Bize göre teröristin tam bir imhası gerekmektedir. Aksi halde terörist yeniden ortaya çıkaracaktır. Teröre zemin hazırlayan şartların ortadan kaldırılması, ailelerin bilinçlendirilmesi de gerekmektedir. Ama görünen şartlar, Türkiye iki kötüden birini tercih etme noktasındadır. Türkiye Irak'a doğru itilmektedir" dedi.

DIŞİŞLERİ İÇİN 338 KİŞİ ARASINDAN BİRİNİ BULAMADI

Bahçeli'nin diğer gündemi kabine değişikliğine ilişkindi. Bahçeli kabinedeki bu köklü değişimin "milletin iradesi" nedeniyle olduğunu söyledi. Dışişleri bakanlığına Meclis dışında birinin atanmasını doğru karşılamadığını da sözlerine ekledi. "En dikkat çeken şey büyük çoğunluğa sahip olan AKP, 338 kişi arasından Dışişleri Bakanlığı için liyakatlı birinin bulamamış olmasıdır. Dışişleri bakanlığına dışarıdan bir isim atandı." dedi.

BU BİR SEÇİM HÜKÜMETİDİR

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Millet hükümete ders verdi. Mağrur iktidar kendini sorguladı. Değişiklik yaptı. Belki artık açlıkla dalga geçmekten vazgeçer. Ancak ne varki sorun aynı. İsim levhalarının değişmesi bir şeyi değiştirmez. Erdoğan'ın kabine arkadaşlarını değil, asıl kendi üslubunu değiştirip değiştiremeyeceği merak konusudur. Bugünkü çıkmazın en büyük sorumlusu olan Başbakanın vakit çok geç olmadan sorgulamaya girmesi gerekmektedir. Millet iradesi tecelli etti ve bu değişikliklere neden oldu. Mevcut değişimler bu kabinenin bir seçim hükümeti olduğu yönünde emareler verdi."

MHP'NİN TARTIŞMAYACAĞI KONULAR

Bahçeli hükümetin yeniden gündeme getirdiği Anayasa Değişikliği konusunda MHP'nin tavrını da net bir şekilde ortaya koydu:

"MHP; ABD'nin ve AB'nin bir noter haline getirilmesine karşı.
Etnik bölücülüğün önünü açacak düzenlemelere karşı.
TC'nin uniter devlet yapısına, milli kimlik, resmi dil gibi mevcut anayasadaki durumlar tartışılmayacaktır.
Ortak zeminde görüş belirlenmeden sonuca ulaşılamayacaktır"
Bu haber toplam 792 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri