Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Bu yılda Süpriz İftar Yaptı

24.08.2009 23:21
Başbakan Erdoğan bu sene de süpriz iftarlarına devam etti

Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Bağcılar Mahallesi 211. Sokak'ta yaşayan 70 yaşlarındaki Çöllo ve Ayşe Olgun çiftinin evine gitti.

Sokakta toplanan mahalle sakinleri çıkışta Başbakan Erdoğan'dan toprak yollarının asfaltlanmasını istedi.

''Çankaya Belediyesi'nin 'sokak 12 metrenin üzerinde olduğu için' konudan Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu olduğunun' söylendiğinin'' belirtilmesi üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

''Ben soruştururum. Gerçekten böyleyse, sizin dediğiniz gibiyse ben bizzat takip ederim, ama değilse o zaman da derim ki 'gidin Çankaya Belediyesi'nin önünde oturun.' Herkes görevini bilecek, sorumluluğunu bilecek, sorumluluğunun gereğini yapacak. Büyükşehir'in sorumluluğu neyse o sorumluluk alanına gireni yapsın, ama ilçe belediyesi de kendi sorumluluk alınına gireni yapsın.''
Başbakan Erdoğan, yanındaki görevlilere sorun yaşanan sokakları not ettirdi.

Bu arada, ''Kürt sorunu ne olacak...?'' diye bağıran bir genç korumalar tarafından uzaklaştırıldı.

Ziyaretle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan ev sahibi Ayşe Olgun, Erdoğan'la sohbet ettiklerini söyledi.

Kendilerine bin 500 TL para yardımı yapıldığını ve 3 paket gıda yardımında bulunulduğunu anlatan Olgun, eşinin felçli olduğunu belirtti.

Başbakan Erdoğan, aynı mahalledeki başka evleri de ziyaret etti.
Gazetecilerin görüntü almasına izin verilmeyen ziyaretler sonrasında, ev sahipleri basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gecekonduda oturan 5 çocuk babası 52 yaşındaki inşaat bekçisi Rafet Arslan, Başbakan Erdoğan'ın ziyareti konusunda daha önceden bilgilendirilmediklerini, Erdoğan'ı kapıda gördüklerinde şaşırdıklarını söyledi.

Erdoğan'ın kendilerine ''ramazan dolayısıyla evleri gezdiklerini'' söylediğini dile getiren Arslan, sorunlarını anlattıklarını belirtti.

Sohbet sırasında ekonomik krize de değindiklerini kaydeden Arslan, Erdoğan'ın kendilerine bir takım hediyeler verdiğini aktardı.
Başbakan Erdoğan, daha sonra bir evi daha ziyaret etti.

Evin 19 yaşındaki oğlu Mustafa Kılıç, Erdoğan'a eğitimindeki sorunları anlatığını söyledi. 

Bu haber toplam 906 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri