Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Alçakça bir pervasızlık

01.06.2010 14:01
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sivil insanlara saldırmayı alçakça bir pervasızlık olarak niteledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sivil insanlara saldırmayı alçakça bir pervasızlık olarak niteledi. Erdoğan, "Hiç kimse Türkiye'nin sabrını test etmeye kalkmasın. Dostluğu ne kadar kuvvetli ise düşmanlığı da o kadar kuvvetlidir. Türkiye'nin dostluğunu kaybetmek bile başlı başına bir bedeldir." dedi.

Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, dün iki kanlı saldırının gerçekleştiğini belirtti. Erdoğan, İskenderun'daki bu hain saldırıda 6 askerin şehit olduğunu, 7 askerin yaralandığını hatırlattı.

Erdoğan, Gazze'ye yardım götüren gemiye saldırıyla birlikte, insanlık vicdanının tarihin en çok yaralandığı olaylardan birisi olduğunu ifade etti. Erdoğan, içinde merhamet ve şefkat olan yardım gemilerinin menzillerine varamadığını ve İsrail'in masum insanların kanını döktüğünü kaydetti.

Saldırıyı, katliam olarak nitelendiren Erdoğan, "Kanlı katliam her türlü laneti hak etmiş bir katliamdır. Uluslararası hukuka, insanlığın vicdanına, dünya barışına yapılmıştır." dedi.

Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik insanlık dışı ambargoyu derhal kaldırmasını istedi. Erdoğan, İsrail'in saldırısının mutlaka cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Erdoğan, bu işin peşini bırakmayacaklarına işaret ederek, "Yeni yetme köksüz bir devlet değildir. Kabile devleti hiç değildir. Hiç kimse Türkiye'nin sabrını test etmeye kalkmasın. Dostluğu ne kadar kuvvetli ise düşmanlığı da o kadar şiddetlidir. Türkiye'nin dostluğunu kaybetmek bile başlı başına bir bedeldir." dedi. Erdoğan, İsrail'in yaralıları gönderme teklifini reddettiklerini kaydetti.

 

Bu haber toplam 2738 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri