Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan ile Başbuğ görüşmesi

01 Temmuz 2008 / 13:21
Türkiye'yi sarsan gözaltılar sonrasında Erdoğan- Başbuğ görüşmesi tekrar gündeme oturdu. Medyadan bazı isimler Bu operasyonun Başbuğ-Erdoğan görüşmesinde gündeme geldiğini iddia ettiler.
İşte o yorumlar...

Emekli orgenerallerin gözaltına alınmasının sürpriz olarak değerlendirmenin yanlış olduğunu söyleyen Vatan Gazetesi yazarı Ruşen Çakır, 'Bu operasyon Başbuğ-Erdoğan görüşmesinde gündeme gelmiştir. Emekli generallerin askeri lojmanlardan alınması da bunu gösteriyor. Ergenekon soruşturmasının halen aktif olarak görev yapan kamu görevlilerine uzanıp uzanmayacağını merak ediyorum' dedi.

Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak da Ergenekon operasyonu kapsamında bugün yaşanan gözaltıları sürpriz olarak görmediğini söyledi. Org. Başbuğ ile Başbakan Erdoğan'ın yapmış olduğu görüşmede bu gözaltıların da mutlaka gündeme geldiğini düşünen Ilıcak, Kanaldhaber.com.tr'ye konuştu.

'Zamanında ben de kullanılmıştım. Mustafa Balbay ve Büyükçelebi gibi gazeteciler bizzat meselenin içinde olmayabilir ama mutlaka dirsek temasları olmuştur" diyen Ilıcak, gözaltıların ardından Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ümit Zileli'nin kendisine yönelik sert sözlerine de yanıt verdi.

İşte Nazlı Ilıcak'ın o açıklamaları...
memlekethaber
Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri