Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan ile Esad buluşması

05 Ağustos 2008 / 17:21
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ve eşi Esma Esad tatil için Bodrum'a geldi. Esad çiftini, Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızları karşıladı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Bodrum'a geldi.Özel uçak ''ANA'' ile Bodrum-Milas Havaalanına gelen Başbakan Erdoğan'ı burada Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, diğer yetkililer ve partilileri karşıladı.

Başbakan Tayyip Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Başar Esad'ın birlikte ailece tatil yapma düşünceleri sonunda gerçeğe dönüşüyor.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ve eşi Esma Esad tatil için Bodrum'a geldi.Özel uçakla Bodrum-Milas Havaalanı'na inen Esad çiftini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızları Sümeyye Erdoğan karşıladı.

Esad çiftine, uçaktan inişlerinde yöresel kıyafetli ilköğretim öğrencileri çiçek sundu.Başbakan Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Esad daha sonra dinlenmek için aileleriyle birlikte Havaalanı'nın VIP salonuna geçtiler.

Başbakan Erdoğan, VIP salonunda Esad'a bölgenin turizm potansiyeli hakkında bilgi verirken, Emine Erdoğan, Esma Esad ve Sümeyye Erdoğan'ın sohbet ettikleri gözlendi.

Erdoğan ve Esad aileleri birlikte bir akşam yemeği yiyecekler. Erdoğan ve Esad'ın 2005 yılında kararlaştırdıkları ancak bir türlü gerçekleşemeyen birlikte tatil planları böylelikle sınırlı da olsa gerçekleşmiş olacak.

Başbakanlık kaynakları, programın; iki liderin birlikte tatil yapmalarından çok Başbakan Erdoğan'ın konuğunu ziyaret etmesinden ibaret olduğunu ifade etti.

Hatatında ilk kez eşi ve ailesiyle birlikte çıkacağı tatil için Bodrum'u tercih eden Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la buluşacağı Rixos Otel'de iki haftalık bir hazırlık yapıldığı ortaya çıktı.

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 10678 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri