Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı ezdi geçti!

15.08.2010 11:53
Başbakan Erdoğan ilk kez bir muhalefet lideri tarafından geçildi!.. Hangi konuda mı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ilk kez bir muhalefet lideri tarafından referandum meydanında geçildi.

Başbakan Erdoğan, "Evet” kampanyası çerçevesinde bugüne kadar 19 ilde miting yaparken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise aynı sürede 47 ilde miting düzenledi.

Başbakan Erdoğan, 24 Temmuz’da Bingöl’den başladığı maratonda, Temmuz ayı sonuna kadar 7 ilde miting yaptı. 12 Eylül’e kadar toplam 36 ilde miting düzenleyecek olan Erdoğan, bugün de Gaziantep’te olacak. Erdoğan’ın miting performansı son seçimlere göre düştü. 2007 genel ve 2009 yerel seçimlerinde 60 ilde miting yapan Erdoğan, referandum mitinglerinde ise bugüne kadar 19 ili ziyaret etti.

KILIÇDAROĞLU 47 İLİ TAMAMLADI

CHP Genel Başkanı olduktan sonra ilk ziyaretini Zonguldak’a yapan ve "Hayır
” mitinglerini başlatan Kılıçdaroğlu ise 12 Eylül’e kadar 81 ilin tamamına gidecek. Bir günde üç ilde birden miting yapan Kılıçdaroğlu bugüne kadar 47 ilde miting yaptı.

Kılıçdaroğlu bugün Kastamonu ve Sinop’ta olacak. Pazartesi günü Hacıkbektaş şenliklerine katılacak ve Aksaray’ı ziyaret edecek. 17 Ağustos’ta Muğla ve Aydın’da olacak. 20 Ağustos’ta Afyonkarahisar ve Uşak’ta, 21 Ağustos’ta ise Isparta, Burdur, Denizli’de halka seslenecek. İstanbul’daki ilk mitingini ise 22 Ağustos’ta Çağlayan’da yapacak.

Kırklareli, Babaeski ve Lüleburgaz’a da gidecek olan Kılıçdaroğlu, Ağustos ayının sonunda ise Doğu-Güneydoğu’da olacak. CHP Genel Başkanı, Batman, Elazığ, Bingöl ve memleketi olan Tunceli’ye de gidecek. Eylül ayının ilk haftasında Diyarbakır’da, sonraki günlerde ise İzmir’de olacak.(Gazeteport

Bu haber toplam 1926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri