Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a bir ödül de Libya'dan!

29.11.2010 19:55
Libya'da İnsan Hakları Ödülü'nü alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen törende konuştu.

Muammer Kaddafi İnsan Hakları Ödül Töreni'nde konuşan Başbakan Erdoğan 'Bu yıl şahsımın bu ödüle layık görülüyor olmasından şükranlarımı sunuyorum. Şahsımdan ziyade ülkem ve milletim adına aldığım bu ödülün bölgesel ve küresel ölçekte insan hakları noktasındaki mücadelemizi teşvik edeceğinden emin olabilirsiniz. Bu vesile ile bölgesel ve küresel ölçekte işbirliğinin gelişmesi yönündeki gösterdiği çalışmalarından dolayı Kaddafi'ye şükranlarımı sunuyorum. Bu ödül töreni vesilesi ile bulunduğumuz Libya'dan bizlere gösterilen ilgiden dolayı ayrıca müteşekkilim. Libya kardeş bir ülkemizdir. Tarih içinde acıları, hüzünleri kederleri birlikte paylaştığımız Libya ile bugün de başta Ekonomik alanda olmak üzere bir çok alanda örnek bir tutum sergiliyoruz. Küreselleşmenin etkisi ile dünyanın bir ucundaki küçük bir hadisenin en küçük bir hadisenin diğer ucunda hissedilebilir bir çağda yaşıyoruz. Bir yerdeki ekonomik kriz dalga dalga büyüyerek dünyayı etkisi altına alabiliyor.

Uzak yerlerdeki bir çatışma anında ülkelerimizin ekonomisini etkileyebiliyor. Uzak kavramı bugün artık bir kaç saatlik uçuşla erişebileceğimiz yerlere dönüştü. Bize uzakmış yabancıymış gibi görünen şeylerin aslında hiçde öyle olmadığını daha net görebiliyoruz. Bu gerçek bizlere yeni bir vizyon kazandırıyor. İletişim ve ulaşımdaki bu anlayış bizim ortak medeniyetimizin en önemli unsuru olan kardeşlik, komşuluk gibi dayanışma kavramlarının da sınırlarını genişletmiştir.

Bugün dünyanın neresinde olursa olsun kardeşlerimizin dostlarımızın acı ve sevinçlerinden anında haberdar olabiliyoruz. Karayolu ile Libya'ya ulaşmak isteyenler farklı ülkeleri farklı sınırları aşmak için vize işlemleri ile uğraşmak zorunda kalıyorlar.

Öldüğümüz zaman hocaefendi getirip seni 2,5 metre çukura gömüyor Cumhurbaşkanı demiyor, Başbaakan demiyor, milletvekili demiyor er kişi niyetine diyor. Yarın da seninle gelen dünyada bıraktığın hoş sada! Eğer bıraktıysan tabi bırakmadıysan işin yaş. Ben inanıyorum ki bu topluluk bunun idraki içerisinde. Bugün burada aldığım bu ödül bizim bu mücadelemize manen güç ve şevk kazandıracak. Ülkem ve aziz milletim adına bu ödülü alırken değerli kardeşim Muammer Kaddafi'ye bir kez daha şükranlarımı sunuyor hepinizi saygı ve saygı ile selamlıyorum' dedi.

Bu haber toplam 1512 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri