Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Magandaları Uyardı

24 Haziran 2008 / 12:03
Başbakan Erdoğan partisinin Meclis grup toplantısında konuşuyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan sözlerine Milli takım'ın yarı finale çıkmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Erdoğan, bunun Türk Milli Takım'ının tarihinde bir ilk olmasına vurgu yaptı. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Avrupa şampiyonası'nda alınan sonuçlar takdire şayan. Maçın son düdüğüne kadar verilen mücadele çok anlamlı bir mesajdır. Türk Milli takımı'nın göstyerdiği performans dünya turnuvalar tarihinde bir ilktir. Bu görülmemiş bir inancın ürünüdür.

Yarın sonuç ne olursa olsun göğsünde ay-yıldız taşıyan herkesin gururlanması için yeterlidir. Temenni ediyorum ki yine başaracaklar. Kalbimiz dualarımız onlarla.

Bir konuya özellikle dikkat çekiyorum. Vatandaşımızın kutlama adına silaha sarılması büyük yanlıştır. Mutluluğu acı ve hüzne çevirmeye hakkı yok. Şiddetin savunması mazereti olamaz. Mağandalık insanlığa sığmaz. Galibiyetlerin ardından silah kullanarak vicadanları kanatmayalım.

Hiç bir şeyden yılmamak hedefe yürümek bu milletin hamurunda var. Bu başarıdan mutlu olmamak bu sevinci yaşamamak olamaz. Gurbetçilerin dayanışmasını bazılarının görmesini isterdim.

Hiç bir başarı tesadüf değildir. Spora çok büyük önem veriyoruz. Gençliği kötülüklerden korumak için sportif yatırımlara büyük önem verdik. Tesisleşme atılımımız sürüyor. yurdun dört bir yanında spor tesisi inşaatları var.AYRINTILAR GELECEK

Kaynak:
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri