Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan çıldırdı

03.02.2010 00:16
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Kırıkkale Milletvekili Durmuş'a sert yanıt verdi. Erdoğan, "Eşimi başörtüsü sebebiyle GATA'ya sokmayanları müdafaa edecek kadar da vicdansızsın." dedi.

MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA'ya hasta ziyaretine başörütülü olduğu için alınmamasını eleştirirken kullandığı ifadeler tartışmaya neden oldu. Durmuş, GATA doktorlarını kast ederek, "Nasıl bir peygamber eşini almazsınız" dedi. Durmuş, peygamber benzetmesini bir AK Parti il başkanın yaptığını söyledi. Bunun üzerinde AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ve Başbakan Erdoğan söz alarak, Durmuş'a cevap verdiler.

Söz alan Başbakan Erdoğan, partisine bu şekilde yakıştırma yapılamayacağını belirterek, Osman Durmuş'u şu ifadelerle eleştirdi: "Susmayı öğren. Dinlemeyi öğren. Kaldı ki, benim ile ilgili bu tür yakıştırmayı yapan sizsiniz. Ayrıca eşime laf atamazsınız. Ahlaksızlıktır! Sen (işaret parmağı ile Durmuş'u işaret ederek) başörtüsü sebebiyle oy isteyeceksin. Eşimi başörtüsü sebebiyle GATA'ya sokmayanları müdafaa edecek kadar da vicdansızsın."


Bu haber toplam 2488 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri