Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazete adı vermedi ama

29.06.2010 13:17
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisinin Kanada'nın Toronto kentinde yaptığı görüşmelerle ilgili belli bir gruba ait gazetelerin yayınlarını eleştirdi.
Erdoğan, bu tür haberlerin yayınlanmasının sadece teröre yataklık yapacağını ve bu tür haberlerin insanların kanına dokunduğunu ifade etti.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında, Kanada'nın Toronto kentinde katıldığı G-20 Zirvesi'nde yaptığı görüşmeler hakkında bilgi verdi. Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile zirve öncesinde son derece yapıcı ve samimi bir atmosferde geçen görüşmelerin önümüzdeki dönemde ABD-Türkiye ilişkilerini daha farklı noktalara taşıyacağını söyledi.

Erdoğan, müttefikler arasında yöntem ve üslup farklılıkları olabileceğine işaret ederek, "Bunu kimse bir kopuş olarak lanse etmemelidir. Bunu G-20 toplantısında da gördük. İki ülke arasındaki tarihi ilişkiler lobilerin rüzgarlarıyla oluşmamıştır, AK Parti iktidarı, Obama yönetimi gibi bu ilişkilere büyük önem vermektedir."

Zirvede yaptığı görüşmeleri medyanın farklı şekilde vermesi, terörle mücadelede bir kısım medyanın yaklaşımını ortaya koyması bakımından çok önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, “Bunların kimden yana olduğunu anlamakta ben zaman zaman zorlanıyorum. Söyledikleri, yayınladıkları haberlerin, attıkları başlıkların bizim yaptığımız görüşme ile uzaktan yakından bağlantısı yok. Gazete adı vermeyeceğim. Belli bir gruba ait bu gazetelerin bu tür haberleri yayınlaması sadece teröre yataklık yapar, başka bir şey yapmaz. Zira kendi ülkesinin başbakanını, kendine göre zorda bırakacak, yapmadığım, konuşmadığım bu görüşmeleri, yapılmış görüşmeler gibi vermek insanın kanına dokunuyor. Siz bu ülkenin medyası olacaksınız ve sadece AK Parti'yi nasıl yıpratırız diye uğraşacaksınız, bir yandan sağdan bir taraftan soldan vurmak, ne basın ve ahlak ilkelerine ne de insani ilkelere sığar." diye konuştu.

Kendisinin bunları söylediğinde, "Yahu Başbakan hala gerilimden yana.” dendiğine işaret eden Erdoğan, "Bunları söylemek gerilimse kusura bakmasınlar ben gerilimden yanayım. Kimse bizden sululuk beklemesin. Biz ciddi bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetiyoruz. Ciddiyetimizin gereğini her zaman ortaya koyacağız." şeklinde konuştu.
cihan
Bu haber toplam 940 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri