Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Medyaya Kızdı

04 Temmuz 2008 / 12:09
Ergenekon davasında gazetelerin kaynağı belli olmayan iddiaları yayınlanması Başbakan Erdoğan'ı kızdırdı.
Hiçbir siyasi başarı tesadüf değildir. AK Parti'nin iktidardayken oy oranlarını artırma başarısı büyük bir emeğin ürünüdür. Siyaset milleti bütün olarak kucaklamaktır.

Sakallı diye işe almayanlardan olmadık

Ben işyerime sakallı ve bıyıklı olanları asla almam şeklinde bir anlayış içinde olmadık. Bugün dünyanın hangi ülkesinde böyle ilkel anlayış var.

Bu milletin evlatlarının eli öpülür

Ayrımcılığın yanında olmadık. Bu insanların toplumda primleri yoktur. Böyle bir ayrımcılığın sosyolojik tanımı olabilir mi?Bana eğer taraf deniyorsa kusura bakmasın ben bu anlamda tarafım. Vatandaşlarımın hiç biri,ne ayıramam. Bu milletin evlatların asla ayrılamaz elleri öpülür..

Oy vermeyenlerin hizmetkarıyız

Bize oy verenlerin değil, biz oy vermeyenlerin de hizmetkarıyız. Toplumun tamanınn haklarını şiar edinmişiz. Belediye başkanı olduğum dönemde çektiğim çileyi bilirim. Farklı iktidarların belediyelere nasıl ayrımcılık yaptığını bilirim. Hiç para alamayan belediyeler vardı.

Zonguldak’daki yerin 564 metre altında maden işçileriyle beraber olduğumuzu, fabrika açılışlarına koştuğumuzu nasıl halkımızla işçimizi sorunlarını takip ettiğimizi görenler gelişen olaylar karşısındaki streatejimizi soruyorlar. Ülkemizi kalkındırmak milletimizi salihi selamete ulaştırmaktır.

Kapatma davasında hukuka saygılı olacağız

Sonu düzlüğe ve aydınlığa çıkan sancılı dönemler vardır. Sorumlu tutumumuzu koruyacağız. Herkesin sağduyu ile hareket etmeli. Duygusalık olamaz. Süreçte aklı semimin takibi gerekir. Hukukun dışına asla sapmadık.

Mesnetsiz bilgiler medyada dolaşıyor

Son ünlerde yaşananlar soğukkanlılıkla izlenmelidir. İddianame ortaya çıkmadan mesnetsiz kayanağı belli olmayan belgeler ortaya dolaşmasını doğru bulmuyoruz. Medya hukuki nezaketi zorlayacak eylemde medya kaçınmalıdır.

Polis ve asker yıpratılmasın

Polis ve askeri yıpratacak haksız eleşitriler özenle kaçınmalıyız. Her kurum önemli ve yıpratılmamalıdır. Hukuk demokratik bir toplumda bir arada yaşamanın zemidir, Aslolan demokratik hukuk devletidir.
Kaynak:
Bu haber toplam 736 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri