Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan ne teklif etti

12 Ağustos 2008 / 13:31
Erdoğan Abdurrahim Albayrak'a Bakırköy Belediye Başkanlığı teklif etti. Albayrak verdiği cevabı İNTERNETHABER'e söyledi. İşte o cevap;
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Bakırköy Belediye Başkanlığı teklifi yaptığı Abdurrahim Albayrak, “Siyaseti düşünmüyorum” dedi.

Galatasaraylılığı ve Mesut Yılmaz'a yakınlığı ile bilinen ve Başbakan Erdoğan'ın önümüzdeki yerel seçimlerde Bakırköy Belediye Başkanlığı adaylığı teklif ettiğine ilişkin olarak görüşlerine başvurduğumuz Albayrak, İNTERNETHABER'e konuştu. Albayrak, “Sayın Başbakan ile eskiye dayalı bir dostluğumuz var. Kendisi benim babamın yakın dostu, samimi dostu. Sayın Başbakan bana her zaman yakın davranmıştır. Belediye Başkanlığı döneminde de benimle yakın dostluğunu sürdürmüştür ve beni yalnız bırakmamıştır. Bu açıdan Sayın Başbakan ile görüşmem gayet normal ve doğaldır” dedi.

YOLUM GS VE YILMAZ

Albayrak, görüşmenin içeriği ile ilgili değerlendirme ve yorum yapmak istemediğini ve bu görüşmenin basına yansımasından dolayı da üzgün olduğunu da belirterek, “Nasıl duyuldu bilemiyorum?” dedi. Albayrak, teklifi doğrularken; “Ben siyaset yapmak istemiyorum. Bunu sayın Başbakanımıza da bildirdim. Bana daha önce de siyaset yapma teklifi gelmişti. Sayın Mesut Yılmaz, daha önce milletvekili adayı olmam için de teklifte bulunmuştu. Ama ben kabul etmedim. Benim yolum Galatasaray ve Mesut Yılmaz'dır. Bu nedenle böyle bir adaylığı düşünmüyorum” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri