Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan neler planladı

21 Temmuz 2008 / 15:56
AK Parti, kapatılmaya karşı iki önemli plan hazırladı. Plan hazırlığının bittiğini söyleyen Şaban Dişli, "kararı bekliyoruz" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, ''Kapatılma durumunda B ve C planları var ama bunlar ihtiyaç duyulduğu zaman devreye sokulacak. Aksi halde bir plan olarak kalacak şeylerdir'' dedi.

Şaban Dişli, Adapazarı'ndaki Orman Park'ta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kapatma davası konusundaki belirsizliğin ay sonuna ya da ağustos ayının ilk haftasına kadar sone ereceğini düşündüklerini belirten Dişli, hiçbir şey olmamış gibi çalışmalarına devam ettiklerini bildirdi. Dişli, şunları kaydetti:

Meclisi tatile sokacağız: Ağustos ayında kapatma davası sonuçlanınca Meclisi tatile sokup ilçe kongrelerimize devam edeceğiz. Yerel yönetim seçimlerinden sonra il kongreleri ve büyük olağan kongremizi yapacağız. Parti teşkilatlarımız ve hükümetimiz hiçbir şey olmamış gibi çalışmalarına devam ediyor.

En kötü senaryo nedir? : Parti kapatılacak, siyasi yasak gelecek, vs. Halkın AK Parti'ye desteği müthiş şekilde devam ediyor. Niye? Çünkü programımızdan hiç sapmadık. Birlik ve beraberliğimizi hiç bozmadık. AK Parti'nin başarısı çok büyük bir tankeri yarış motoru hızıyla çevirebilmesinden kaynaklanıyor. Bu, başbakana olan güven ve O'nun devlet adamlığından kaynaklanıyor. Kapatılma durumunda B ve C planları var ama bunlar ihtiyaç duyulduğu zaman devreye sokulacak. Aksi halde bir plan olarak kalacak şeylerdir. Şu anda hiçbir parti oluşumu yok ama dediğim gibi yeni bir parti oluşumuna inşallah Türkiye ihtiyaç duymayacak. Duyarsa da çok çabuk halledilebilecek bir mesele. Bence kapatma davası Türkiye'nin gündeminden hızla düşecek. Bazı çevrelerin beklentilerinin aksine biz oldukça ümitliyiz. 11 yargıç ayrı ayrı birer mahkeme gibi karar verecek. Benim beklentim; kapatma davası parti ve ülkemiz lehine olumlu sonuçlanacaktır.''
Kaynak:
Bu haber toplam 686 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri