Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın güzergahında şok plan

29.01.2010 09:47
Ankara’nın en işlek güzergahlarından Atatürk Bulvarı’ndaki altgeçidin yapım çalışmalarının fotoğrafları, sanık Binbaşı Onat’tan çıktı.

Poyrazköy iddianamesindeki dikkat çekici ayrıntılar, gündemi sarsamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın da kullandığı ve Ankara’nın en işlek güzergahlardan olan Atatürk Bulvarı’ndaki altgeçidin yapım çalışmalarının fotoğrafları, soruşturma kapsamında tutuklu olan Deniz Binbaşı Onat’ın bilgisayarından çıktı.

 

Açıklaması yok

 

Onat’tan ele geçirilen fotoğraflar için savcılar, “Hayatın olağan akışı içerisinde herhangi bir açıklaması bulunmamaktadır. Gerçekleştirilmesi planlanan bir eylemin hazırlığı ile ilgili olduğu sonucuna ulaşılmaktadır” değerlendirmesinde bulundu. Değerlendirme kısmında savcılar fotoğraflar için şu yorumu yaptı: “Örgütün sansasyonel eylem yapmayı amaçlarına ulaşmak açısından bir araç olarak görmesi, soruşturma kapsamında oldukça önemli miktarda patlayıcı maddenin ele geçmesi, hakkında Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasından kamu davası açılan bazı sanıklarda yine Ankara’da Genelkurmay Kavşağına ilişkin bombalı eylem planının ele geçirilmesi, yine bir alışveriş merkezine ilişkin eylem planlarının elde edilmesi hususları birlikte değerlendirildiğinde, fotoğrafların planlanan bir eylemin hazırlığı ile ilgili olduğu sonucuna ulaşılmaktadır.”

 
Bu haber toplam 886 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri