Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Peres'e çok sert cevap verdi.

29 Ocak 2009 / 21:13
Erdoğan: Davos benim için bitmiştirBaşbakan Erdoğan Davos'ta Gazze konulu panelde Peres'in yüksek sesle yaptığı açıklamalar karşısında aynı sertlikle tavrını koydu.
ERDOĞAN'DAN TARİHİ ÇIKIŞ

Başbakan Erdoğan'ın yaptığı ilk açıklamaların ardından, Peres'in yaptığı konuşmasında sık sık Erdoğan'ı itham ederek, Gazze'deki katliamına kendince açıklama getirmeye çalıştı. Yüksek sesle konuşmasını sürdüren Peres'in açıklamaları bittikten sonra Erdoğan Peres'e çok sert cevap verdi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Peres benden yaşça büyüksün. Yüksek sesle açıklama yaptın ama benim yanıtım seninki kadar yüksek sesle olmayacaktır. Sesinin bu kadar yüksek sesle çıkması bir suçluluk psikolojisi içerisinde olduğunun göstergesidir.
Öldürmeyegelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajdaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü ben çok iyi biliyorum. Sizin başbakanlarınız tankların üstünde Filistin'e girmekten çok hoşlandıklarını söyleyen başbakanlardır. Burada alkış tutanları da kınıyorum.

Panel yöneticisinin sözünü kesmesi üzerine Erdoğan: Benim için Davos bitmiştir. Siz konuştur muyorsunuz. 25 dakika konuştu 12 dakika konuşturuyorsunuz. dedi ve paneli terk etti.

habervaktim.com
Bu haber toplam 1210 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri