Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan PKK'nın İstediğini Yaptı

12 Kasım 2008 / 13:30
Erdoğan Bush'a benzedi" tartışmasını ateşleyen Fehmi Koru'dan çok ağır sözler...
Fehmi Koru Erdoğan'a "Bush gibi" dedi. Erdoğan'dan "sevsinler seni, yazıklar olsun" cevabını aldı. Ama Koru susmadı. Daha da çıldırtacak açıklamalar yaptı;


Ak Parti'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Fehmi Koru, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için "Obama gibi geldi, Bush gibi oldu" demiş, Erdoğan'dan cevap gecikmemişti: "Sevsinler seni! Yazıklar Olsun!" Ancak Koru susmadı. Bu kez Güneydoğu politikasını eleştirdi. Erdoğan'ın söyleminin yanlış olduğunu söyledi. Hatta daha da ileriye gitti. "Erdoğan PKK’nın istediğini yapıyor” dedi.

ERDOĞAN PKK’NIN İSTEDİĞİNİ YAPTI
“Bugünkü söylemle bir şey elde edilemez. Bunlar 1990’larda denendi. Şu son birkaç ay içinde yükselen terörün amacı Tayyip Bey’in bugünkü söylemini sağlamaktı. Terör amacına ulaşmış oldu. Bakın artık terörden bahsetmiyoruz. Geçmişte de böyle olmuştu. Ne zaman terör çözüm aşamasına geldiyse, aynı şey oldu.”

BAŞBAKANIN TEPKİSİ NORMAL

Koru Can Dündar'ın NTV'deki "Neden" programında ilk olarak Erdoğan'ın kendisine verdiği cevabı değerlendirdi. "Ben tepkisini normal karşıladım. Neticede başbakanı ve politikalarını eleştirdim. O ise bu politikaları doğru buluyor ki beni eleştirdi” dedi.

ÜSLUBUNU YADIRGAMADIM

Erdoğan'ın kendisine cevaben söylediği "Sevsinler seni! Yazıklar Olsun!" cümlesi için de şunları söyledi: "Herkes üsluba takılıyor ama ben yadırgamadım. Çünkü başbakanın üslubunu herkes biliyor. Bunu yadırgayanların da onu tanımayanlar olduğunu düşünüyorum"

ERDOĞAN’IN SÖYLEMİYLE OY ALINMAZ
Ancak Fehmi Koru bir polemiği bitirirken diğerini ateşledi Erdoğan’ın Güneydoğu’daki söylemini doğru bulmayan Koru “Herhalde bu yolla oy alacaklarını düşündükleri için bu söyleme gittiler ama çok saf olmadıkça bu yolla oy alamayacaklarını görmek lazım…” dedi.

SEÇİMİN SONUCUNU SAKATLAYACAK

Koru sözlerine şöyle devam etti:

“Beni en çok endişelendiren Ak Parti’nin bu söylemle, buna uygun adaylarla gideceği yerel seçimlerde 22 Temmuz başarısını tekrarlayamaması… Çünkü bence Güneydoğu’dan kaynaklanan sorunla ilgili çözüm arayışlarının herkesi mutlu edecek bir sonuca ulaşması için Ak Parti’nin orada sandıkta iyi bir sonucu ulaşması kanaatindeyim…Bu belki de bugüne kadar cesaret edilemeyen pek çok tedbirinin, pek çok yeni adımın da atılmasını gerektirecek. 29 Mart seçimlerinde Ak Parti’nin o bölgede başarılı olmasını istiyorum. Ak Parti bu seçimin sonucunu sakatlayacak bir yolda ise herkesin çaba göstermesi lazım. Ak Parti’nin içindekilerin gerilimi tırmandırmak yerine bu şansı değerlendirmesi lazım
Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri