Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Hesabını verecekler!

21.08.2010 17:57
Başbakan Erdoğan, Kayseri'deki referandum mitinginde çok sert konuştu.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya otrduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir'' dedi.

Erdoğan, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenelenen mitingde konuştu. ''Hayır cephesinde kimler bir arada'' diye soran Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''CHP, MHP, BDP, Türkiye Kominist Partisi, İşçi Partisi, Yarsav hepsi bir arada, bu cephede başka destek kıtası olarak kimler var? Kandil dağı var. Bu oylamaya katılmayacağız diyen kimler? hayır cephesi, bunlar sizinle iş birliği halinde. Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir.AK PartiHükümeti olarak bugüne kadar terör örgütüyle hiç bir zaman masaya oturmadık hiç bir zaman da oturmayacağız.''

Erdoğan,CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslenerek, ''Bu iftirayı atanlara söylüyorum, ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli bizim masaya oturduğumuzu söylüyorsanız, bu iddianızı ispatla siz mükellefsiniz siz. Hukukta bir kaide var, müddei, yani iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Eğer bu iddianızı ispatlayamazsanız müfterisiniz'' dedi.

Partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye seslenirken, ''Eğer bu iddianızı ispatlayamazsanız müfterisiniz, daha ileri bir ifade kullanmıyorum, çünkü terbiyem buna müsaade etmez'' diye konuştu.

Vatandaşlara ''Ne demek istediğimi anlıyorsunuz'' diyen Erdoğan, ''Sizlerden uyanık olmanızı özellikle rica ediyorum. Bu millet, bu ülke üzerinde oynanan kirli oyunlara karşı uyanık olmanızı rica ediyorum'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şöyle konuştu:

''Terör örgütü ve uzantıları silahla yapamadıklarını fitne ile yapma peşindeler. Mecliste milletin iradesinin gereğini yerine getirip oy kullanmaya elleri varmayanlar, şimdi teröristin fitnesine dört elle sarılmak suretiyle terör örgütü Kandilden ses veriyor, sufle veriyor, bunlar meydanlarda CHP, MHP, BDP toplantı salonlarında aynı doğrultuda nutuk atıyorlar. Terör örgütü Kandilden konuşuyor, CHP, MHP, BDP Ankara'da onun hoparlörü oluyor.''


AA

Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri