Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı soruyla cevapladı

02.09.2010 00:55
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Samimiyse 13 Eylül'de türban sorununu çözelim" sözlerine karşılık Kılıçdaroğlu,"Önce ben ona bir soru sormuştum" dedi ve Öcalan'a af getireceği öne sürülen 2007'deki tasarıyı hatırlattı.

Bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Türban konusunda CHP eğer samimiyse 13 Eylülde gelsin, çözelim" şeklindeki sözlerini hatırlatarak, yine "Sizin bir yanıtınız olacak mı?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, kendisinin Erdoğan'a daha önce bir soru sorduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu, "Benim sorum şuydu. 2006 tarihinde TBMM'ye sayın Başbakan'ın imzasıyla bir kanun teklif geldi. Bu teklif, terör örgütünün kurucusu ve üyelerine af getiriyor. Bu terör örgütünün kurucusu kim? Sayın Başbakan, bu soruya önce yanıt versin. Ondan sonra benim düşüncelerimi sorarsa, büyük bir samimiyetle açıklarım. O bana bir soru soruyor. Ama ben ona daha önce bir soru sormuştum" şeklinde konuştu.
"Baykal Antalya mitingine gelse..."

Bir başka gazetecinin "7 Eylüldeki Antalya mitingi için sayın Baykal'ı arayıp davet edecek misiniz? Bir konuşma yapmasını isteyecek misiniz?" sorusu üzerine ise Kılıçdaroğlu, "Sayın Baykal gelirse, bundan büyük bir mutluluk duyarım. Konuşma yaparsa daha da mutlu olurum" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Arayıp davet edecek misiniz?" sorusuna ise, "Elbette, niye olmasın?" karşılığını verdi.
 

Kaynak:
Bu haber toplam 1036 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri