Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suikast ihbarı nasıl geldi?

25.03.2010 14:04
Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili suikast ihbarının mail yoluyla geldiğini, bu mailin kaynağıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili suikast ihbarının mail yoluyla geldiğini, bu mailin kaynağıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Bakan Atalay, Rusya İçişleri Bakanı Raşit Gumaroviç'le görüşmesinin ardından gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevaplandırdı. Atalay, medyada çıkan ihbar sonrası Başbakan Erdoğan'a özel güvenlik tedbiri uygulandığı yönünde haberlerle ilgili olarak, "Biz rutin olarak da Başbakan'ın güvenliği konusunda titiz davranıyoruz." dedi.

 

Futbolda ortaya çıkan şike operasyonlarının Futbol Federasyonu'nun başvurusu üzerine başladığını dile getiren Bakan Atalay, konunun yargıya intikal ettiğini, gelişmeleri ise takip ettiklerini açıkladı.

 

Atalay, bu seneki Nevruz kutlamalarının sakin geçmesiyle ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı: "Başlattığımız demokratik açılımın elbette faydası oldu. Bizim istediğimiz böyle bir ortamdı. Milli birlik ve kardeşlik projesinin ilk amacı insanların böyle atmosfere yönelmesini sağlamak. Umarım bu kardeşlik iklimi devam eder."

Bu haber toplam 922 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri