Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gizli uyarı: Başbakan'a saldıracak

23.04.2010 09:38
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi'nin 'gizli' koduyla uyardığı İstanbul polisi alarma geçti.
Anayasa değişiklik paketi görüşmeleri öncesi kapatılan DTP'nin eski lideri Ahmet Türk ile Enerji Bakanı Taner Yıldız'a düzenlenen yumruklu provokasyonların ardından DHKP-C terör örgütünün de kaos ortamı oluşturmak için harekete geçtiği belirlendi. Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı, gerçekleştirilen operasyonlar büyük kan kaybeden yasa dışı DHKP-C örgütünün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bakanları hedef alan saldırı hazırlığında olduğu yönünde önemli istihbari bilgilere ulaştı.

İSTANBUL POLİSİNE ‘GİZLİ’ UYARI

Emniyet Genel Müdürlüğü, nisan ayı başında İstanbul Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'ne 'gizli' bir yazı göndererek olası taşlı provokasyonlara karşı dikkatli olunmasını istedi. İstihbarat raporunda, DHKP-C örgütünün İstanbul'da bulundukları sırada Başbakan Erdoğan ve bakanlara dönük taşlı ve sopalı saldırı düzenleyecek ekipler oluşturmak için hazırlık yaptığı ifade edildi.

SEMPATİZANLAR KULLANILACAK

Hükümet üyelerini hedef alacak saldırıların örgüt sempatizanlarınca gerçekleştirileceği tespit edildi. Söz konusu provokasyon eyleminin protesto gösterisi kılıfında yapılacağı saptandı. İstanbul Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü, başta Başbakan Erdoğan olmak üzere bakanlar ile üst düzey bürokratların İstanbul'da katılacağı programlarda zafiyet yaşanmaması için olağanüstü güvenlik önlemleri planladı.

KLAVYELERİ BİLE DEĞİŞTİRDİLER

Başbakan ve bakanlara taşlı provokasyona hazırlanan DHKP-C'nin polis operasyonlarına karşı tedbir olarak haberleşme sisteminde değişikliğe gittiği ortaya çıktı. İstihbarat raporuna göre örgüt haberleşme güvenliği kapsamında 'Windows' işletim sistemi ile Q tipi klavye kullanımını yasakladı. Örgüt üyelerine, F tipi klavye kullanmaları ve 'Mac OS X' işletim sistemine geçmeleri talimatı verildi.

Kamil ELİBOL - BUGÜN
Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri