Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan üç çocuk isteğini yineledi

01.11.2009 18:27
Başbakan Erdoğan nikah şahitliği yaptığı düğün töreninde nüfus artışını savundu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin'in oğlunun düğününde nikah şahitliği yaptı. Erdoğan törende tartışma yaratan en az üç çocuk yapma önerisini tekrarladı ve nüfus artışını savundu.

Erdoğan, Sütlüce Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen nikah töreninde, Şahin'in oğlu Ömer Faruk ile Şeyma Çalık'ın nikah şahitliğini yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kıydığı nikahta Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Mustafa Mujezinoviç ve Devlet Bakanı Hayati Yazıcı da nikah şahidi oldu.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, çifte mutluluklar dileyerek, ''Vatanımıza milletimize faydalı nesiller, Allah kendilerine lütfetsin. En az 3 olmak kaydıyla...'' dedi. Başbakan Erdoğan, böyle kaliteli yetişmiş kişilerden, ülkenin istikbalini emin ellere verilecek nesiller yetişeceğini dile getirerek, bazılarının bunu mizah konusu yaptığını, kendilerinin ise inandıkları yolda devam edeceklerini ifade etti.

Dünyanın en zengin 5 ülkesinden birinin Hindistan, en güçlü ülkelerinden birinin de Çin olduğunu anımsatan Erdoğan, bu ülkelerin nüfuslarına atıfta bulunarak, nüfus azaltılarak zengin olunmayacağını kaydetti. Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından aile cüzdanını gelin Şeyma Çalık Şahin'e verdi. Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Mijezinoviç de genç çifte mutluluklar dileyerek, Erdoğan'ın Bosna Hersek'in ayakta kalmasında önemli bir rol oynadığını söyledi
Kaynak:
Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri