Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a Askerden Destek Gelmeye Devam Ediyor

10 Kasım 2008 / 10:45
Erdoğan'ın değişen Güneydoğu Politikası, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından destek almaya devam ediyor
Kanaltürk Televizyonu Ankara Temsilcisi Sami Dadağlıoğlu'nun hazırlayıp sunduğu "Pazar Politika" programında Başbakan Erdoğan'ın Güneydoğu sorununa ilişkin yaklaşımları masaya yatırıldı. Dadağlıoğlu'nun konukları emekli Tümgeneral Armağan Kuloğlu, gaezeteciler Metehan Demir ve Ali Bulaç oldu.

Bulaç, Erdoğan'ın yanlış yönlendirildiğini ve bu nedenle yürüttüğü politikanın bölgeyi gerdiğini ifade ederken, emekli Tümgeneral Kuloğlu, Bulaç'ın aksine Başbakan'a hak verdiğini söyledi. Erdoğan'ın "Tek millet, tek vatan, tek bayrak" açıklamasının çarpıtıldığını belirten Kuloğlu, bu söylemin ırkçılık olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkesin Türk olarak kabul edilmesi payesine göre yorumlanması gerektiğini belirtti. Kuloğlu, şunları kaydetti:

6 yılda düşüncesi değişti

"Başbakan'ın göreve ilk geldiğinde 'Kürt sorunu benim sorunumdur' yönündeki ifadesi, konuyu tam olarak anlamadığını ortaya koymuştur.

Sayın Başbakan'ın 6 yıl içinde elde ettiği tecrübeler neticesinde kafasındaki düşünceler tamamen değişti ve gerçeklere doğru kaydı ve gerçekleri kavrayınca davranış biçimlerinde değişiklikler oldu. Birçok konuda kendisini tasvip etmem ama bu konudaki yaklaşımını doğru olarak nitelendiriyorum. Problemi tam olarak anladığını ve ona göre ifadelerini seçerek kullandığını düşünüyorum."
Kaynak:
Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri