Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN'A ECEVİT KOMPLOSU

07.08.2009 13:03
Bülent Ecevit'i sağlık sorunları bahanesiyle devre dışı bırakmaya çalışan Ergenekon'dan şok bir plan daha..
Ergenekon üst düzey yöneticisi Küçük: Recep Erdoğan’ı da Haberal’a götürmek gerekiyor Ecevit misali. Hastaneden kaçmasın diye de kapıya jandarma dikilmeli. Sonra ‘çalışamaz’ raporu alınır

İddianamede “Ergenekon adına PKK ile ilişkileri kuran ve iletişimi sağlayan üst düzey yönetici” olarak gösterilen Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün bilgisayarından, Başbakan Tayyip Erdoğan’a ‘çalışamaz’ raporu vererek işbaşından uzaklaştıracak bir plan çıktı. Eski Başbakan Bülent Ecevit’e yönelik sağlık komplosunu doğrular nitelikteki plan Başkent Hastanesi üzerindeki kuşkuları artırdı.

İŞ GÖREMEZ RAPORU VERELİM

Belgede, Mehmet Haberal’ın sahibi olduğu Başkent Hastanesi’nde eski Başbakan Bülent Ecevit’e yönelik ‘iş göremez raporu verme operasyonunu”nun bir benzerinin Başbakan Erdoğan için de hayata geçirilmesi gerektiğini anlatan bölüm çıktı. Belgede Erdoğan’a da Ecevit gibi sağlık komplosu kurulması ancak Erdoğan’ın da Ecevit gibi kaçmaması için önlem alınması isteniyor.

KAPISINDA JANDARMA BEKLESİN

Yalçın Küçük’ten çıkan belgede “Öyle sanıyorum, Recep Erdoğan’ı da Haberal’a götürmek gerekiyor, Ecevit misali, hastaneden kaçmaması için de Aytaç Paşa’nın (Yalman) jandarmalarından ikisini kapıya dikmek yerindedir. Bilemem, iş doktorluktur ve Erdoğan için ‘çalışamazlık’ raporu almak mümkündür. Memleketin ali menfeatları bu noktadadır’’ ifadelerine de yer verildi.

ECEVİT KISA SÜREDE İYİLEŞTİ

Bülent Ecevit, başbakanlığı döneminde rahatsızlanmasının ardından Başkent Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Ecevit’e ‘iş göremez’ raporu verilmeye çalışlıdığı iddiası üzerine ailesi ve kendi doktorları Ecevit'i hastaneden kaçırdı. Yürüyemeyen Ecevit, GATA’daki tedavinin ardından kısa sürede ayağa kalkıp görevine başlamıştı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri