Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a göre Ergenekon

01 Temmuz 2008 / 14:48
Başbakan Tayyip Erdoğan Ergenekon Soruşturması Kapsamında Bugün Gerçekleşen Gözaltıları Değerlendirdi.
Başbakan Tayyip Erdoğan Ergenekon soruşturması kapsamında bugün gerçekleşen gözaltıları değerlendirdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ergenekon soruşturmasına yönelik iddianamenin bir an önce hazırlanmasını beklediklerini ifade ederek, “Temennimiz odur ki bu soruşturmalar neticesinde, karanlıklar da aydınlığa çıkmış olur” dedi.


Erdoğan, partisinin grup toplantısına katılmak üzere TBMM'ye gelişinde gazetecilerin Ergenekon soruşturmasına ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Devam etmekte olan bir sürecin, aslında bu da içerisinde olan bir uygulama sanıyorum, soruşturma sürecinin içerisinde... Tabii bizler de iddianamenin bir an önce hazırlanmasını bekliyoruz. Herhalde yargının (iddianameyi) tamamlanmasına yönelik bir adımı diye düşünüyorum. Sayın Savcının, 10. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla atılmış olan bir adım. Emniyet teşkilatımız da 10. Ağır Ceza Mahkemesinin aldığı bu kararı, bu sabah uygulamaya koymuş, şu anda netice budur.

Tabii bizim bir an önce bunun bir neticeye kavuşturulması beklentimiz de vardır. Temennimiz odur ki bu soruşturmalar neticesinde, karanlıklarda aydınlığa çıkmış olur.”

Açıklamaların ardından partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan şu mesajları verdi:

- Ne zaman kendi ayakları üzerinde dursa, ağırlıklarından kurtulup büyümeye başlasa hep setler çekildi.

- Türk siyasetinin temeli değişimden yana olanlar ile değişime karşı olanlar arasında mücadeleye dayanıyor.

- Türkiye’nin demokratikleşmekten başka yolu yoktur. Türkiye’nin kalp atışlarını durmak isteyenlerin senaryolarını durdurmak zorundayız. Demokrasi için hukuk için alın teri döküyoruz.

- AKP siyasi ve hukuki meşruiyeti birbirinden ayrılmaz bütün olarak görüyor. Milli iradeye dayanmayan ve cumhuriyetin temel ilkelerini benimsemeyen hiçbir hareket başarılı olamaz.

- İstiklalden sonra en büyük kazanımımız demokrasidir. Türkiye’ye demokrasiyi çok görenler var.

- Ak’ı kara gören CHP’ye dünyadan tepkiler var.

- Daha kendi hesabını doğru tutamayanlar milletin hesabını nasıl tutacak. Kendilerine güveniyorlarsa bizim gibi internetten açsınlar hesaplarını kitaplarını. Kayıt dışı yönetim, kayıt dışı siyaset olmaz, kayıtlarla oynamak hiç olmaz.

memlekethaber
Bu haber toplam 776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri