Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a göre kriz ne zaman geçecek

21.04.2009 13:23
Başbakan Erdoğan, küresel ekonomik krizle ilgili olumsuz değerlendirmeler yapanlara sert çıktı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın küresel ekonomik krizle ilgili açıklamaları şöyleydi:

"Küresel krizle ilgili önemli adımlar attık. Gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. İşsizlik konusunda önemli adımlar atmaya hazırlanıyoruz.

Ekonominin 2010 yılında toparlanma sürecine girecek. 2010 yılında yüzde 4 ve 4.5 büyüme bekliyoruz.

Kamu net borç stoğunun cari açığa oranında önemli değişiklik beklemiyoruz.

Biz bu krizi en az zararla atlatacağız. Bu kriz bizi teğet geçecek.

Birileri bu krizin ekonomiyi her yönüyle etkileyip siyasi krize dönüşmesi konusunda beklentisi var. Bu beklenti çok yanlıştır. Biz hepimiz aynı gemideyiz. Aynı zararı siz de görürsünüz. Felaket tellallarının alacağı cevap yakında gelecektir biraz bekleyin. Sürekli her şey bitmiş gibi gösterenler var. Aynı şeyi 2003'te de yaptılar. Türkiye bu süreci çok iyi yönetti. İnanıyoruz ki kriz sonunda geçecek.

G-20 zirvesi ardından ABD Başbakanı Barack Obama'nın ziyareti son olarak Almanya temaslarımızla yoğun bir süreç geçirdik."

ERMENİSTAN-AZERBAYCAN KONUSU

Son derece hassas bir mesele bile istismar konusu haline getirildi. AK Parti'nin Azerbaycan'a bakışı bellidir. Böyle bir konuda bile menfaat devşirme yoluna girdiler. Burada Azerbaycan'lıların tavrı da yanlış oldu. Biz Azerbaycan'ı gittiğimiz her toplantıda kolladık. Biz onları onlardan daha çok düşündük. Hiç bir zaman yalnız bırakmadık. Davulu zurnayı tokmağı eline alanlar yanlış yapıyor. Bu hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Bunlar bizim milli meselemizdir.

KIBRIS SEÇİMLERİ

Hafta sonu yapılan seçimlerin Yavru Vatanımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Burada çıkan sonucun başlayan sürece destek olması yönündeki arzumuzu dile getirmekte fayda var düşünüyorum. Burada iktidar değişti diye başlayan sürecin biteceğini düşünmek son derece yanlıştır. Sayın Cumhurbaşkanının yürüttüğü müzakerelerde elini zayıflatacak hiç bir hareketi desteklemeyiz. Bu başlayan süreç aynen devam etmelidir.
Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri