Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Baykal'a "kaset" mesajı

13.07.2010 16:27
Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na cevabı peşinen verdi

Hürriyet'ten Metehan Demir'in haberine göre Başbakan Tayyip Erdoğan, Srebrenitsa katliamının 15’inci yıl anma töreni başta olmak üzere çıktığı Balkan gezisinde kendisine özel uçağında eşlik eden az sayıda gazeteciye Türkiye gündemine dair önemli mesajlar verdi.

 

Referandumda halkın ‘evet’ oyu vereceğini söyleyen Erdoğan, eski CHP lideri Deniz Baykal’ın kaset olayıyla ilgili sorulara da, “Bunları bize soranlar, faillerine sorsunlar, bize niye soruyorlar. Failler birbirleriyle tokalaşmıyor” diye tepki gösterdi. Saraybosna’dan geçtiği Belgrad’da kaldığı otelde gazetecilere gündemi değerlendiren Başbakan Erdoğan’ın kritik açıklamaları şöyle:

 

Buyrun Başsavcılığa işin sorumluları belli

 

(Görüşmeden ümidiniz var mı sorusuna) Peşinen söylersem yakışmaz, yanlış olur. Görüşmemizi yaparız. Bize tavsiyeleri olacaksa, onu ben kamuoyuyla ondan sonra paylaşırım. Ama şimdi, beklemiyorum dersem, niye gidiyoruz?

 

(Kılıçdaroğlu’nun, daha önce ‘Baykal’a komployu kimin kurduğunu tespit ettiniz mi, soruşturmadan ne çıkacak diye soracağım’ açıklamasının hatırlatılması üzerine)

 

Böyle bir soruyu bana yönelttiği zaman benim kendisine ilk söyleyeceğim; Buyrun, Ankara Başsavcılığına müracaat edin, bu işlerin sorumluları bellidir. Gideceği yere gitmiştir. Bunları bize soranlar, faillerine sorsunlar, bize niye soruyorlar?

 

(Faillerini tanıdıklarını mı düşünüyorsunuz sorusuna) Hayır, failler birbirleriyle tokalaşmıyor da onun için söylüyorum.

 
Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri