Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Gerçeker'e 'zırhlı araç'

16 Eylül 2008 / 11:43
Başbakan Erdoğan, makam aracının sık sık arızalanmasından yakınan Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'e 'zırhlı araç' jesti yaptı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, makam aracının sık sık arızalanmasından yakınan Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'e 'zırhlı araç' jesti yaptı.


Erdoğan, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın ardından Gerçeker'e de yurt dışından kiralanan zırhlı Mercedesler'den birini tahsis etti. Gerçeker, jesti için Başbakan'a teşekkür ederek, "Makamın gerektirdiği bir şey. Zamanı ve yeri geldiği için yenilendi" dedi.Başbakan Erdoğan, daha önce YÖK Başkanı ve Anayasa Mahkemesi başkanlarına verilen zırhlı Mercedesler'den birini Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'e tahsis ettirdi. Erdoğan, 11 Ağustos'ta makamında ziyaret ettiği Gerçeker'den makam aracıyla ilgili sıkıntılarını da dinlemişti. Gerçeker'in şikayeti üzerine Başbakanlık bürokratlarına talimat veren Başbakan Erdoğan, Gerçeker'e son model zırhlı bir Mercedes tahsis etti.


GERÇEKER'DEN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Gerçeker, yeni adli yılın açılmasıyla birlikte 2005 model Mercedes S 600 L makam aracınıkullanmaya başladı. Başbakan Erdoğan'ın yaptığı jesti İHA'ya değerlendiren Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, eski makam aracının sık sık arızalandığını belirterek, "Yeri geldiğinde, zamanı geldiğinde yenileniyor. Bunlar makamın gerektirdiği şeyler. Çok önemli bir şey değil" diye konuştu. Gerçeker, jesti için Başbakan Erdoğan'a teşekkür de etti. Kiralanan 8 Mercedes'ten ikisi daha önce YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ile Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a tahsis edilmişti. Mercedes Benz firmasından kiralanan 8 adet zırhlı Mercedes'in her birine aylık 10 bin euroya yakın kira bedeli ödeniyor. Fabrika çıkış fiyatı 600-700 bin euro (1.2 milyon YTL) olan araçlar, fiyatı yüksek bulunduğu için kiralama yoluna gidildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri