Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Gökçek Açıklaması

24 Aralık 2008 / 08:22
Pekçok büyükşehir belediyesi açıklanırken Ankara'da AKP hala sessizliğini koruyor. Erdoğan'a "Gökçek'i neden açıklamadınız" diye soruldu.
AKP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i yeniden aday gösterip göstermeme konusunda hala kararını veremedi. Başbakan Erdoğan, AKP’nin Ankara Belediye Başkan adayının kamuoyu araştırmalarınnın sonucuna göre belirleyeceklerini söyledi.

Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Grigol Mgaloblişvili ile görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, “Ankara Büyükşehir Başkanı adayınızın belirlenmesi sürecinde bir takım sıkıntılar yaşandığı yorumları doğru mu? Adayınızı ne zaman açıklayacaksınız?” sorusnu şöyle yanıtladı:

“Sürece girerken büyükşehir belediyelerimizle alakalı yaptığımız gerek temayül yoklamaları, gerek kamuoyu araştırmaları ve bütün bunlarla birlikte belli aralıklarla büyükşehir belediye başkan adaylarımızı açıklayacağımı söyledim. Bildiğiniz gibi şu ana kadar 5 ilimizi açıkladım. Ankara da bizim için çok çok önemli bir ilimiz, başkentimiz. Değerlendirmeleri yapıyoruz. O değerlendirmeleri yaptıktan sonra, kamuoyu araştırmaları bu hafta sonuna kadar gelirse zaten bekletmeyip açıklarız. Şu anda arkadaşlarımız Ankara’da çok ciddi sayıda denek üzerinde çalışmalarını yapıyorlar. Bu çalışmalar neticelendikten sonra da bizler Ankara Büyükşehir Belediyesiyle ile ilgili kararımızı vereceğiz.”
Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri