Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan işçiye hadisli kutlama

30.04.2010 17:22
1 Mayıs'ta işçiler Taksim'e çıkacak. Üstelik bu kez izinli... Erdoğan bu vesileyle 1 Mayıs'ı kutladı. Hz. Muhammed'in sözlerini hatırlattı!

33 yılın ardından yarın işçiler ilk kez Taksim Meydanı'nda ''Emek ve Dayanışma Günü'' olarak resmi tatil ilan edilen 1 Mayıs'ı kutlayacaklar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da işçilerin 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlayacak olmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi ve Hz. Muhammed’in "İşçinin hakkını alın teri kurumadan veriniz" Hadis-i Şerif’ini anımsatarak ''Emek ve Dayanışma Günü''nü kutladı.

EMEĞİ KUTSAL GÖREN MEDENİYETİN MİRASÇISIYIZ

Erdoğan yayınladığı mesajında şunları söyledi:  

''Emeği kutsal gören, çalışma hayatının odağına 'insan için emeğinden başkası yoktur' düsturunu koyan ve bunun etrafında bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Hükümet olarak; işçi, memur ve emekçi vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmaya, bu yolda gerekli bütün adımları atmaya şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz.

TAKSİM'DE KUTLANACAK OLMASI MEMNUNİYET VERİCİ

Emek ve Dayanışma Günü olarak resmi tatil ilan ettiğimiz 1 Mayıs'ın artık adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında, huzur içerisinde geçeceğine inanıyoruz.

Ayrıca bu yıl İstanbul'da 1 Mayıs'ın barış içinde omuz omuza Taksim'de kutlanacak olmasından ve böylece yıllardır Taksim üzerinde estirilen gerilim rüzgarının son bulmasından da büyük mutluluk duyuyoruz.

DEMOKRASİNİN GÖSTERGESİ

Taksim Meydanı'nın emekçilerin dayanışma günlerine açılması, 2010 yılında demokrasimizin geldiği noktayı göstermesi bakımından da önemli ve sevindiricidir.

Bütün zorlukları aşmak ve daha mutlu yarınlara ulaşmak için böyle güzel günleri hepimiz ortak bir duyguyla, bayram coşkusuyla, birlik ve beraberlik içinde kutluyoruz.

Bu kardeşlik ve dayanışma duygularıyla, başta işçi, memur ve emekçi kardeşlerim olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, tüm vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum.''

Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri