Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan sert sözler!

30.01.2010 01:44
Başbakan Erdoğan, Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın, 'hakkında kapatılma davası açılacak partilerin bunu hissedeceği' yönündeki sözlerine sert tepki

Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile düzenlediği basın toplantısında, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Erdoğan, Yalçınkaya'nın açıklamasının hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

"Siyasi partilerin hissetmesi gibi demokrasi içerisinde bir özelliği genel başkan olarak yakalayamadım. Bugüne kadar genel başkan olarak görüştüğüm, tanıştığım, bildiğim bir siyasi parti liderinin de böyle bir hissiyatı olduğunu duymadım.

Bazı uygulamalara ortaya çıkar, vesaire. Ondan sonra süreci takip edersiniz. Ortada hiçbir şey yokken 'böyle bir şey vardır veya hissederler denirse' o ülkede demokrasi çarkı bir defa sağlıklı çalışmaz. Niye sağlıklı çalışmaz? Her an kapanacağı hisseden siyasi bir partinin o ülkenin demokratik yaşamına katkısı ne derece olabilir?

Bu ülkede parlamentonun düşünün ki AK Parti yüzde 65'ine sahip. Diğer siyasi partilerimiz yüzde 35'ini paylaşıyor. Devamlı bununla yatıp bununla kalktığınız zaman ülkede istikrardan bahsedemezsiniz.

O ülkede güvenden bahsedemezsiniz. İstikrarın ve güvenin olmadığı ülkede ekonomik kalkınma olabilir mi? O ülkede temel hak ve özgürlükler sağlıklı yürüyebilir mi? Bunun için böyle bir hissiyatın içinde yaşamak demokrasi ile eş anlamlı olamaz." dedi.

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri