Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ı bile şaşırtan taktik!

09.05.2010 13:22
Ak Partili vekiller tek bir oy bile çöpe gitmesin diye numara üzerine numara çekmişler. İşte onlardan biri...

Tek bir oyun bile çok önemli olduu Anayasa oylamaları sırasında AK Partili milletvekilleri akıl almaz taktikler sergiledi .

Özellikle grup başkanvekilleri ve grup yönetim kurulu üyeleri, oylamalara tam katılımın sağlanması için büyük çaba harcadı.

Bugün'ün haberine göre; oylamalarda en son AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit oy kullanıyordu. Grup yönetimi kurulu üyesi olan Yiğit, oyunu kullanmayan milletvekili olması halinde Genel Kurul'da bu milletvekillerini bekliyordu.

BACAĞIMA KRAMP GİRDİ

Yine bir oylamada Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım oyunu kullanmamıştı. AK Partili İbrahim Yiğit, Yıldırım'ı pusulaların dağıtıldığı yerde beklemeye başladı. MHP'li Divan Katibi Murat Özkan, "İbrahim abi, neden oyunu kullanmıyorsun" diye sordu. Yiğit ise "Bacağıma kramp girdi, yürüyemiyorum" dedi. Binali Yıldırım'ın salona girdiğini gören Yiğit, "Murat yardım et, oyumu kullanayım" dedi.

İYİ NUMARA ÇEKMİŞSİN

MHP'li Murat Özkan, Yiğit'in kollarına girerek oyunu kullanmasına yardımcı oldu. Oyunu sandığa attıktan sonra aksayarak yürüyen Yiğit'in yanında MHP'li Özkan'ı gören Başbakan Erdoğan çok şaşırdı. Erdoğan, Yiğit'i yanına çağırdı. MHP'li Murat Özkan'ı teşekkür ederek yerine gönderen İbrahim Yiğit, Başbakan Erdoğan'a durumu anlatınca Erdoğan, "Valla helal olsun sana, iyi numara çekmişsin" diyerek hayretini gizleyemedi.

 

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri