Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ı kızdıran gazete

20 Aralık 2008 / 16:46
Başbakan Erdoğan, doğalgaz zammı nedeniyle kömür kullanımının ve hava kirliliğinin artmasını haber yapan gazeteye ve patronuna bakın nasıl seslendi..
Başbakan Erdoğan, doğalgaz zammı nedeniyle kömür kullanımının ve hava kirliliğinin artmasını haber yapan gazeteye seslendi: “O gazetenin patronu iddialıysa o resmin çekildiği yere beraber gidelim, her türlü iddiaya da varım.”

Bursa’da toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde basın vardı. Erdoğan, bir gazetede zam nedeniyle doğalgaz tüketiminin düştüğü, bedava dağıtılması nedeniyle de kömür kullanımının arttığı ve bunun da hava kirliliğine neden olduğu yönündeki habere tepki gösterdi.

haberin doğru olmadığını savunan başbakan, şu eleştirileri dile getirdi:

“Bir gazete baktım başlık yapmış, doğalgaz paalı olduğu için alınamıyormuş, kömürle hava zehirlenmiş, zehir soluyoruz. Kareye bakıyoruz. Yazıklar olsun. Doğalgaz alınamayan bir bölgede tabi ki kömür yakılacak. Ve o kömürden dolayı ortaya çıkan dumanı gösteriyor. Yazıklar olsun, iddialıysan gel seninle o eve ben gideyim ama ya gazeteni kapatacaksın ya da yalan yazmayacaksın, ben bunlara karşıyım. Evinde doğalgaz olmayan bir vatandaş tabi ki kömür yakacak, tabi ki odun yakacak, gerekirse bedava kömürü biz ulaştıracağız, ulaştırmak da görevimizdir. Eğer o gazetenin patronu iddialıysa, o resmin çekildiği yere beraber gidelim, her türlü şeyi ortaya koyuyorum, her türlü iddiaya da varım, bu kadar açık konuşuyorum. Ama habercilik yapacaksanız namuslu yapın, habercilik yapacaksanız doğru yazın, doğru haber verin, yalanla halkımızı aldatmayın. Bunlar bunu yapıyor, bununla zannediyorlar ki biz halkı aldatacağız, halkım bunları yutmuyor. Biz ücretsiz kömürü fakir fukaraya götürmeye devam ediyoruz, edeceğiz. Siz de ananızın sütü gibi ak olan bu kömürü yakın, hiç bunlara bakmayın.”

Kaynak:
Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri