Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın Baykal'a Tavsiyesi

26 Kasım 2008 / 08:09
Başbakan Erdoğan, Baykal'ın çarşaflı kadınlara rozet takmasının sevindirici Buldu
Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal'ın çarşaf açılımına destek vererek “Bu gelişmeler güzel şeyler. Tabi, olumsuz çıkışlar olacaktır. Sayın genel başkan, buna karşı dik durmalı, boyun eğmemeli” dedi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, Baykal'ın, çarşaflı bir kişiye, partiye katılırken rozet takmasını kastederek, kendisini sevindiren yeni
bir döneme girildiğini söyledi.

BU DEĞİŞİMİ KUTLUYORUM

Bu değişim ve dönüşümü yapanları kutlayan Erdoğan, “Türkiye'yi tanımayanlar, bütün gerçekleriyle artık tanımaya başladılar. Bu, güzel bir gelişmedir. Her ne kadar, 29 Martta bir seçim varsa da... Böyle bir yaklaşımın olması, rozetlerin takılması güzeldir. Bu değişim, dönüşümün arkasında olumlu umutlar taşıyorum. Farklı kesimlerin, farklı düşüncelerin, farklı giyim tarzlarının bu ülkede yaşadığının farkına hamdolsun vardılar' diye konuştu.

KARŞI ÇIKANLARA ALDIRMA

Bu güzel gelişmelere karşı çıkanların olacağını kaydeden Erdoğan, 'Tabi, olumsuz çıkışlar olacaktır. Sayın genel başkan, buna karşı dik durmalı, boyun eğmemeli. Bundan sonraki süreçte, bu duruş devam ederse, inanın ülkenin birçok sorunu da çok daha çabuk çözülür. Siyasetin temeli, tutarlı olmak, dürüst olmak, uzun soluklu olarak aynı çizgide yürüyebilmektir” şeklinde konuştu.

YOKSULA YARDIM YAPACAĞIZ

Yoksullara yapılan yardımları eleştiren muhalefete yüklenen Erdoğan, “İşi gücü olmayan vatandaşlarım, dar gelirli, hiçbir geliri olmayan vatandaşım asgari 150 lirasını alıyor. Bununla kalmıyor, yemeğini, kışlık yakacağını alıyor. Çocuklarını da okutuyor. Onlara da her ay destek veriliyor. Bunlara rağmen bundan rahatsız olan muhalefet var. Yani siz fakir fukaranın adresini bulamadıysanız ben ne yapayım. Biz bulduk gidiyoruz” diye konuştu.

TOPLANTI KATILIM ŞOVUNA DÖNÜŞTÜ

Grup toplantısı, AK Parti'nin katılım şovuna dönüştü. Elazığ'ın DP'li Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'nun yanı sıra Kırklareli MHP İl Başkanı Cengiz Bağdan AK Parti'ye katıldı. AK Parti'ye katılan diğer belediye başkanları şunlar: Ergün Koç (Bursa-Karacabey / DP), A. Vahap Kusen (Batman-Hasankeyf / DP), Şevki Karataş (Afyon-Evciler / DP), Muharrem Kaya (Antalya-İbradi / DP), Coşkun Somuncuoğlu (Giresun-Eynesil / Bağımsız), Selim Ölmez (Ordu-Gürgentepe / DSP).


İmralı Cezaevi'ne başka mahkumlar da gidebilir

Başbakan Erdoğan, Türkiye'de temaslarda bulunan Norveç Veliaht Prensi Haakon'u dün makamında kabul ederek görüştü. Görüşme sonrasında soruları cevaplandıran Erdoğan, İmralı Cezaevi'ndeki terör örgütü lideri Öcalan'ın yanına başka mahkumların da gönderileceğine ilişkin tartışmaları değerlendirirken, "Hazırlıklar sürüyor. Oraya gitmesi gereken mahkumlar olursa tabi ki göndereceğiz"diye konuştu. Erdoğan, küresel krize karşı önlem paketinin ne zaman açıklanacağının sorulması üzerine de paketin bu hafta içinde açıklanabileceği sinyalini verdi.


Durmak yok yola devam tezahüratı

AK Parti'nin grup toplantısına izleyici katılımı yoğun oldu. Konuşması sırasında Başbakan Erdoğan, “Durmak yok, yola devam” diye bağıran bir partiliye, “Aynen öyle. Yola devam' karşılığını verdi.Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri