Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın İsrail'e öfkesi dinmiyor

16 Ocak 2009 / 10:39
Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin bazı belediye başkan adaylarını açıklıyor. Erdoğan açıklamalarına İsrail vahşetine sert tepki göstererek başladı.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde bazı belediye başkan adaylarını açıklıyor.

Gözümün gördüklerini ifade etmekte zorlanıyorum. 10 yaralının içinde vücudu tamamen felç olan ve ayakları kopan var. Hele genç bir kız kardeşimiz var ki

Hiç bir yerden hiç bir şey gelmese de ağaç yaprakları ile beslenir sonuna kadar şahadete kadar bu mücadelemizi sürdürürüz diyor. İsrail askeri karargahları değil sivil yerleşim yerlerini, hastaneler okulları vuruyor. Bu vahşetin gerekçesi olamaz. Gencecik insanların çocukların kadınların yaşlıların vurulmasını kim nasıl açıklayabilir. Savaşın da bir hukuku var. Her din insan hayatını kutsal sayar.

Tevrat'ta 10 emirden 6'ıncısı "öldürmeyeceksin" der.

DÜNYANIN SESSİZLİĞİ

İsrail'in vahşeti bir yana, dünyanın sessiz kalması daha acı bir şey. İsrail BM'yi bile kayıtsızca vurdu. Dünya bu trajediyi izliyor. Avrupa Birliği maalesef seyrediyor. İslam dünyası bölük pörçük. Buradan tüm dünyaya sesleniyorum. Bu vahşete sessiz kalmayın yoksa sizde vahşete ortak olursunuz.

Gün ortak tavır alma günüdür. Bölgedeki tüm halkları barış için çalışmaya davet ediyorum. Arap Birliği bölünmüş durumda.. Duruma kayıtsız kalıyor. Bugün Doha'da bir toplantı var. Bizi de çağırdılar. Bu toplantımız nedeniyle Başbakan Yardımcım Cemil Bey ve bir heyetimizi gönderdik.

İspanya Başbakanı Zapatero aradılar. Ne gerekiyorsa yapalım. Bu duruma son verelim dediler.

İsrail BM Güvenlik Konseyi kararlarını hiçe sayıyor. Ben buradan BM'ye soruyorum. BM Kararlarını hiçe sayan ülke o kapıdan içeri nasıl girer. Bir taraftan BM Güvenlik Konseyi kararları tartışmasızdır diyeceksini bir taraftan vahşete göz yumacaksın bu nasıl olabilir?


Kaynak:
Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri