Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın kafa bulandıran itirafı

05.07.2009 16:48
Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal'ın dokunulmazlıkların kaldırılması talebi ile ilgili kafa bulandıran bir açıklama yaptı.
Ak Parti Trabzon İl kongresinde konuşan Başbakan Erdoğan, Baykal'ın dokunulmazlıkların kaldırılması talebi ile CHP hesaplarındaki usulsüzlük konusunda imada bulundu.

Başbakan Erdoğan : Trabzon'un her bir karışını adeta bir dantel gibi işleyecek yıllar boyunca ihmal edilen sokakları mahalleleri eserlerle hizmetlerle donatacağız. Hükümet olarak Trabzon'a kazandırdığımız eserlere yenilerini ekleyeceğiz. Trabzon kısa bir süre içeriside değişimi görüyor görmeye devam edecek. Trabzon inşallah o hak ettiği hizmetlere kavuşacak. Trabzon'un bir türküsü var tam 400 yıllık türkü ve Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde de var bu. Trabzon yıllar yılı yokluğu yaşadı 5 yıl kaybettik. Trabzon yıllar yılı ihmali ayrımcılığı ötelenmişliği yaşadı.

GÖREVE GELDİĞİMİZDE 9 İLDE DOĞALGAZ VARDI BİZ BUNA 54 İL DAHA İLAVE ETTİK

Türkiye'nin heyecanını coşkusunu arttırmak için geldik. Türkiye'nin ayaklarında çarık yüzlerinde güneş yanığı olan çocuklarımızı okulla buluşturmaya geldik. İşte herşey ortada. 6,5 Yılda 133 bin yeni derslik yaparak çocuklarımızı okulla kaliteli eğitimle buluşturduk. Bizim çocuklarımızın diğer Alman, İngiliz çocuğundan eksiği olamaz dedik. Her okulda bilişim teknolojisi sınıfları var. Ücretsiz ders kitaplarıyla burslarla yurtlarla eğitimi destekledik. O minicik çocuklar elleri titremesin dedik sıcak sobalarının başında ders çalışsın dedik ve ihtiyaç sahiplerine 8 milyon ton ücretsiz kömür dağıttık. Göreve geldiğimizden bu yana sağlık alanında 7,5 katrilyon yatırım yaptık. Hastaneleri eczaneleri birleştirdik. Biz geldiğmizde Devlet Hastaneleri ayrı, Özel Sektör Hastaneleri, Bakanlıklara ayrı hastaneler ve vakıflara ait hastaneler vardı. Muhalefet olmaz dediler ama biz bunları birleştirdik. Devlet hastanelerindeki muayene odasını 6 bin 600'den aldık 19 binin üzerinde şuanda. Ülkemin kalkınması ilerlemesi için medeniyet için yol şart dedik. 79 senede 6 bin km yol yaptılar biz burada 6,5 yılda bunun üzerine 9500 km yol ilave ettik. 21. Yüyzılda yolu suyu olmayan köy olamaz. 51 Bin 200 km yeni yol yaptık. 3 bin köyümüzü içme suyuyla buluşturduk. Göreve geldiğimizde Türkiye'de 9 vilayetimizde doğalgaz vardı. İşi sağlam tuttuk buna şimdi 54 ilimizi ilave ettik ve 63 ilimizde doğalgaz kullanılıyor.

Karadeniz sahil yolunu bizzat yaşadınız. Asrın projesi Marmaray'ı yoğun bir şekilde çalışıyoruz onu da tamamlayacağız. Ankara ile Eskişehir'i hızlı trenle birbirine bağladık. Türkiye'yi ekonomide 26. sırada aldık şuanda dünyanın 17. büyük ekonomisine ülkemizi getirdik. Avrupa'da 6. sırada. Biz geldiğimizde Türkiye'nin GSYH'sı 236 milyar Dolar'dı. Şimdi 742 milyar Dolar oldu. İhracatımız biz göreve geldiğimizde çok ilginçtir.

TÜRKİYE'Yİ ENFLASYON CANAVARINA TESLİM ETMEDİK

Enflasyon canavarından ülkemizi kurtardık. Şuan kaç 5 düzeyinde kaçtaydı yüzde 30'lardan aldık. ABD'li bir yetkili Güney Kıbrıs'a gidiyor ve diyor ki şu Türkiye'ye biraz baskı yapın da şu işi halledelim diyor ABD'li yetkili diyor ki 'Türkiye bölgesinde süper güç ona baskı yapamayız' diyor. Bu millet sıradan bir millet değil. Biz bu arada Türkiye genelinde 3 bin 300 ata yadigarı vakıf eserlerimize sahip çıkarken Somali'den Kırım'a kadar mirasımıza sahip çıktık. Bosna Hersek'te Virina Köprüsü'nü biz onarıyoruz. Moğolistan'da Orhun Abide'lerini biz dünya medeniyetine armağan ediyoruz. Buradan değil bizzat kendim Moğolistan'a gittim ve adeta bir çöl safarisi yapar gibi oraya gittik uçaklar toprak yola iniyor. Şimdi orası müze oldu ve oraya yol yaptırdık. Onu da o zamanlar yardımcım olan Hayati Yazıcı bey yaptı. Tüm bunları bunlar gibi nice hizmetleri 6,5 yıla sığdırdık.

Bizim makamda mevkide gözümüz yok. Bizim bazılarının olduğu gibi gizli niyetlerimiz de yok. Şu Muş'a gittiğimizde, Bitlis'e Van'a gittiğmizde bir yaşlı teyze Allah sizden razı olsun diyorsa bu bize yeter. Samsun'da Giresun'da İstanbul'da Edirne'de bir çocuk bir yavrumuz gelipte Tayyip Amca sağol diyorsa bu bize yeter. Bu ülkenin çocukları yanımıza gelipte Türkiye'nin başbakanından bilgisayar isteyecek vizyona gelmişse bu bize yeter.

Gümüşhane Trabzon arasında gecenin bir vakti yaşlı teyzeler yolumuzu kesti. Bende arkadaşlarımızla bir latife yaptım oranın sütlacı meşhurdur bize sütlaç ikram edecek zannettim. Meğer sabahtan beri yollarımızı gözlemişler. Arabadan indik ellerini öptük. Onlara'da mahçup olmadık. Milletin bize yüklediği emaneti bugüne kadar yere düşürmedik bundan sonra da asla düşürmeyeceğiz.

MİLLETİMİZ BİZE GÜVENİYOR VE İNANIYOR

Kirli senaryolara kirli tezgahlara boyun eğmedik bundan sora da eğmeyeceğiz. Çetelere karşı mücadele verdik ve bu mücadelemizden de asla taviz göstermeyeceğiz. Benim Trabzon'lu kardeşim Ankara'da nasıl bir oyun oynandığını görsün bilsin anlasın. Biz ne dedik eğer AK Parti'den daha mı iyi biliyorsun o zaman çık milletin huzuruna ilan et anlat. Neyi nasıl hangi planla yapacaksın anlat. AK Parti'nin projelerinden daha iyi projelerin mi var çık milletin huzuruna anlat. AK Parti'nin hizmetlerinden daha mı iyi hizmet yaptın veya yapacaksın çıkmilletin huzuruna ispat et anlat. Tek partili hayatın dışında niçin sizi bir kez aziz milletim iktidar yapmadı. Demekki milletim sizi kabullenmiyor. Geçen gün çıkmış bir ifade kullanıyor şu kullandığı ifadeye bak. Diyor ki Başbakan ben sana güvenmiyor diyor. Benim Sayın Baykal'ın bana güvenmesine ihtiyacım yok. Ama sayın Baykal, şunu bilmen lazım bak 4 seçime girdi AK Parti, 4 seçimde de bu millet TC'nin bu heyecan dolu bu aziz millet AK Parti'yi birinci parti yaptı ve biz Türkiye'nin 81 vilayetinde ya birinci partiyiz ya ikinci partiyiz. Ya sen necisin. Türkiye'nin 7 bölgesi var ve 7 bölgenin tamamında da AK Parti birinci sen nerdesin.

BİZ BUNA SESSİZ KALAMAYIZ

Sayın Baykal senin bize güvenmene ihtiyacımız yok. Yeter ki milletimiz bize güvensin yeter. Trabzon için AK Parti'den daha heyecan verici projelerin var mı çık milletin huzuruna bunu ifade et. Bizler aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz ve devam edeceğiz. 'Milletten başka hakem arama millete git millete' mesele bu. 'Askerin üzerinden siyaset yapma, polisin üzerinden siyaset yapma bırak artık bu işleri, Yargı üzerinden siyaset yapma. Niçin bu kadar dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyorsun anlamaya başladık.' Beyefendiler hizmet siyasetine tenezzül etmiyorlar. Hükümet ile kurumlar arasında gerginlik oluşturmak için her türlü şeye başvuruyorlar. Kurumlar arasındaki uyum yıpratmak niyetindeler. Yargıyı istismar siyasetine alet edip buradan çıkar devşirmenin gayretindeler. İstikrar ortamını güven ve huzur ortamını zedeleyip hem Türkiye'ye hem aziz millete zaman kaybettirmenin gayesi içerisindeler. Bir ay önce Türkiye ile Suriye sınırı arasındaki mayınlı arazi için yasa tasarısı hazırladık. Tamamen Türkiye'ye kazandırmaya dönük bir tasarı. Muhalefetin öyle keskin gözleri var ki nasıl oldu da tasarının içinde İsrail'i buldular, İsrailli şirketleri buldular Türkiye'nin bölüneceğini gördüler. Bu kadar keskin görüşlü keskin zekalı beyefendiler.

Mayın meselesinde soruyorum neresinde İsrail yazıyor? At çamuru tutmasa da iz bırakır. Ne yazık ki muhalefet partisi durumunda olan 3 partinin 3ü de iyi koordine oldular. Suriye sınırını temizledi bizde temizleyeceğiz.

Beyefendinin ifade ettiği konu çok ilginçtir. Sana dokunmayan yılan bin yaşasın. İşte böyle aldattılar bizi. Yıllarımızı böyle çaldılar ömrümüzü böyle çaldılar. Sana dokunmayan yılan bin yaşasın ya dokunursa ne olacak? Biz sessiz kalamayız. Onun için biz Akif gibi sesleniyoruz. Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum kesilir belki ama çekmeye gelmez boynum. Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim onu dindirmek için kamçı yerim çifte yerim.... Er veya geç ölüm bizi bulmayacak mı? Haysiyesetsiz ölmektense haysiyetli ölmek daha evladır. Bunu böyle bilelim. Bunu böyle bilirsek bizim ülkemiz Türkiye eskiden olduğu o şanlı yerini yeniden alır. Muhalefet her hafta mahkeme kapılarında.

KURUMLARIMIZ ARASINDA TAM BİR UYUM VAR

Ben Ergenekon örgütünün avukatıyım diyor. Hadi güle güle avukatlığına. Biz milletin avukatıyız. Önce bu milletin vergisinden sana verilen paranın 1 trilyonunu nerede harcadın bunun hesabını ver. Senden önce başka bir siyasi de böyle yapmıştı o mahkum oldu acaba sen neden mahkum olmuyorsun bu bende soru işaretleri bırakıyor. Bizim bu tür siyasetle işimiz olmadı olmayacak. Gerilimden asla medet ummadık ummayız. Kurumlarımız arasında tam bir uyum var. Türkiye büyük hayaller taşıyor engin ufuklara doğru hızla ilerliyoruz.

Küresel krize rağmen ekonomisini canlı tutmaya devam ediyoruz. Türkiye'ye inşallah kimse yeni faturalar ödetemeyecek. Biz bu kararlılığımızla yolumuza devam edeceğiz. Şimdi kapalı büyük bir spor salonuna kavuşuyor. Şimdi buraya hamama girmiş gibiyiz. Modern bir kapalı spor salonuna layıktır. Buna inşallah yaklaşıyoruz. İstiyoruz ki bir tane de kapalı yüzme havuzu yapalı.

Bu haber toplam 1336 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri