Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın Kızdığı Haber Ne?

11 Kasım 2008 / 13:08
Erdoğan bugünkü grup toplantısında, dün bir gazetede Erzurum gezisi ile ilgili çıkan haberi yalanladı.

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu Erzurum'a yaptığı gezi ile ilgili Radikal Gazetesi'nde çıkan bir haberi ve fotoğrafını kürsüden yalanladı.

Güneydoğu gezilerinde çocukların kendisinden para istemedğini, "Tayyip amca bana laptop alır mısın?" diye talepte bulunduğunu belirterek, tek başına bu durumun Türkiye'nin ulaştığı noktayı ifade etmeye yeterli olacağına belirten Erdoğan medyanın bunları görmemesinden yakındı.

Türkiye'deki bu değişimin, siyasetçi, bürokrat, STK, üniversite ile medya tarafından görülmesi ve iyi okunması gerektiğini ifde eden Erdoğan, Radikal gazetesini kullandığı fotoğraf için eleştirdi.

Radikal'in, "Erzurum'da alan bu kez dolmadı" başlıklı haberinde kullandığı Erzurum İstasyon Meydanı'ndan çeklimiş fotoğrafın pazar günü sabahın erken saatlerinde çekildiğini belirten Erdoğan, "Benim Erzurumlu Dadaşımı kandırımazsın" dedi. Radikal'e 'avucunu yalarsın' diyen Erdoğan şöyle konuştu: "Şu anda ben öyle medya görüyorum ki inanın meydanların dilini okumaktan uzak, meyddfandaki kitlelerin sayısını okumaktan uzak. Günaydın. Dün bir gazetede 22 Temmuz'da Erzurum'un İstasyon meydanını gösteriyor. Bir de bu pazar günü İstasyon meydanını gösteriyor. 'Erdoğan diyor istediği kalabalığı bulamadı.' Senin gözlerin göremiyorsa ben ne yapayım? Zannediyorusunki, mitingin sabah saatlerindeki fotoğrafını koyarak Erzurumlu dadaışımı aldatacaksın. Avucumu yalarsın bir şey aldatamazsın."

ERDOĞAN YALANLADIĞI FOTOĞRAF

Radikal Gazetesi dünkü sayısında Erdoğan'ın Erzurum gezine ilişkin haberinde bu iki resmi yanyana koyarak şu yorumu yaptı: "Mayıs 2007'de İstasyon Meydanı hıncahınç dolarken, mitinge Cumhurbaşkanı olmaya hazırlanan Abdullah Gül de katılmıştı. Aynı alanda dün yapılan mitingde ise yaklaşık 20 bin kişi vardı"
Başbakan Erdoğan, pazar günü Erzurum İstasyon Meydanı'nda çekilen (soldaki) fotoğrafın sabahın erken saatlerinde çekildiğini ileri sürdü.

Bu haber toplam 2086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri