Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gizli ibareli belgeler Eygur'dan çıktı

28.04.2009 01:41
Ergenekon davasında 2. iddianamenin delil klasörleri yayınlandı.
Ek dosyalarda Delil klasörlerinde suç unsurlarının kanıtları var.

Eruygur'dan Hüseyin Çelik ve Dengir Fırat'a ait belge çıktı.

Eruygur'dan MGK'ya sunulan gizli raporlar çıktı.

Delil klasörlerinde suç unsurlarının kanıtları var...

Telefon dinlemeleri ile ilgilli kayıtlar var...

Tolon'un evinden çıkan belgeler de var....

GİZLİ İBARELİ BELGELER ERUYGUR'DAN ÇIKTI

Ergenekon davasının 1909 sayfadan oluşan ikinci iddianamesi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Bu iddianameyle ilgili delil klasörleri de CD halinde basın mensuplarına dağıtıldı. Delil klasörlerinde suç unsurlarının kanıtları bulunuyor. Ek iddianamenin delil klasörlerinde çok önemli bilgiler var. Klasörlerde bulunan bilgilere göre Şener Eruygur'un ofisinden Dengir Fırat ve Hüseyin Çelik'e ait bazı belgelerin çıktığı idade edildi.

Şener Eruygur'dan Savcı Zekeriya Öz ve Metin Özçelik ile ilgili kişisel bilgilerin çıktığına dair de ifadeler var. Zekeriya Öz'ün çocuklarının okuduğu okullarla ilgili bilgiler var. İçişleri Bakanlığı'yla alakalı da ifadeler bulunuyor.

MGK ve Jandarma Genel Komutanlığı'na sunulan gizli evrakların Eruygur'un ofisinde bulunduğu yazılmış olduğu görüldü. Operasyonlar başladıktan sonra Eruygur'un sekreterini arayarak belgelerinin yok edilmesini istediğine dair ifadeler var.

İKİNCİ İDDİANAME 5 BÖLÜMDEN OLUŞUYORDU

Ergenekon davasının 1909 sayfadan oluşan ikinci iddianamesi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Mahkemenin bu kararının ardından "Ergenekon" soruşturmasına ilişkin ikinci dava da açılmış oldu.

Mahkeme, halen görülmekte olan "Ergenekon" davası ile ikinci davanın birleştirilmesi yönünde karar vermezken duruşma tarihini 20 Temmuz 2009 olarak belirlenmişti.

İkinci iddianamenin tamamlanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, iddianamede 21 tutuklu, 35 tutuksuz olmak üzere 56 şüpheli olduğu, yakın tarihlerde soruşturmaya dahil edilen 48 tutuklu, 29 tutuksuz olmak üzere 77 şüpheli hakkındaki soruşturma evrakının tefrik edildiği ve bunlar hakkındaki soruşturmanın devam ettiği belirtilmişti.

Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri