Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon davası avukatı ölü bulundu

28.12.2009 12:58
Ergenekon davasında sanık Oktay Yıldırım'ın avukatlığını yapan, gazeteci Metin Göktepe cinayeti davasında yargılanan polisleri de savunan avukat Ahmet Ülger, Bakırköy'deki evinde ölü bulundu.

Alınan bilgiye göre; Ergenekon ve Metin Göktepe cinayeti davası gibi, uzun süre gündemde kalan davalarda avukatlık yapan Ülger, Bakırköy Florya Caddesi Akasya Sokak'taki evinde ölü bulundu. Güler'in cesedi, savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Avukat Güler'in vücudunda herhangi bir kurşun ya da yara izi olmadığı öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ahmet Ülger, Bakırköy'deki evinin giriş merdivenlerinde ölü bulundu. Ülger'in cesedi, incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.Alınan bilgiye göre; Ergenekon ve Metin Göktepe cinayeti davası gibi, uzun süre gündemde kalan davalarda avukatlık yapan Ülger, Bakırköy Florya Caddesi Akasya Sokak'taki evinde ölü bulundu. Ülger'in cesedi, savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Avukat Ülger'in vücudunda herhangi bir kurşun ya da yara izi olmadığı öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olayın ardından aile yakınları, taziye için Ülger Ailesi'nin evine geldi. Ahmet Ülger'in polis başmüfettişi olan kardeşi Mehmet Ülger İşbitiren, "Cumhuriyet savcısı ölümü şüpheli bulmuş. Ölüm nedeni Adli Tıp raporundan sonra ortaya çıkacak" dedi.

Bir süre önce, başkanlığını Kerinçsiz'in yaptığı Büyük Hukukçular Birliği'nden ayrılan ve derneğin parçalanmasını değerlendiren avukat Ahmet Ülger; dernekten, hedefledikleri amaca ulaşamadıkları için ayrıldıklarını ifade etmişti. Hukukçular Birliği'nin açtığı davalara kendisinin karar verici konumda olduğunu belirten Ülger, Kerinçsiz'in, toplantılarına katıldığı Türksolu'nu Amerika'nın kurduğunu da iddia etmişti.

Bu haber toplam 8584 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri