Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon Davası canlı yayın

23 Ekim 2008 / 12:10
Ergenekon Davası'na 8 adet "müdahil olma" başvurusu yapıldı. Savcı sadece bir tanesinin kabul edilmesini istedi. O kimdi? Ergenekon'dan canlı yayın..

Ergenekon Davası'nın ikinci duruşması sürüyor. 

Davanın başında, davaya müdahil olmak isteyenlerin talepleri değerlendiriliyor.

Davaya müdahil olmak için 8 adet talep vardı.

Bunlardan belli başlıları; ÇGD İzmir Şubesi, Cumhuriyet Gazetesi, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi, DTP'liler, Fail-i Mechul'e kurban gidenlerin yakınları ve Hukukçular Birliği ve Şebnem Korur Fincancı vardı.

Savcılık bu 8 müdahale talebinden sadece birinin kabul edilmesi 7'sinin reddedilmesi yönünde mütaalasını mahkemeye sundu.

Şebnem Korur Fincacı, Ergenekon terör örgütü üyelerinin kendi hakkında kişisel verileri toplayıp, örgütün hedefi haline geldiği gerekçesiyle müdahale talebinin kabul edilmesini istemişti.

Mahkeme heyeti Savcının mütaalasını dinledi şimdi nihai kararı vermek için kısa bir ara verdi. Mahkeme savcının mütaalasına uyabil de uymayabilir de...

VE KARAR ÇIKTI

Mahkeme heyeti, savcıdan farklı düşündü. Müdahil olma taleplerinden ikisi mahkeme heyeti tarafından kabul edildi. Bunlar, Savcının da kabul ettiği Şebnem Korur Fincancı ve Cumhuriyet Gazetesi...

Ergenekon davasına müdahil olmak isteyen başta DTP milletvekilleri olmak üzere çok sayıda kişinin talepleri reddedildi. Davanın sanığı İşçi Partililerin dosyasının Anayasa Mahkemesi'ne gönderilme talebi de reddedildi.

Duruşmaya devam ediliyor izliyoruz...

Kaynak:
Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri