Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon değil yine irtica

04.12.2009 19:54
"irticai tutum ve davranışları tespit edilen 2 personel Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayırılmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir"

Yüksek Askeri Şura kararları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunuldu.

YAŞ karalarında Son dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine Karşı Yürütülen Asimetrik Psikolojik Harekât konusunda bilgi verildiği açıklandı.

Orgeneral Başbuğ ve Bakan Gönül, şura kararlarını Cumhurbaşkanı Gül'e arz  etmek üzere saat 18.30'da geldikleri Çankaya Köşkü'nden saat 19.30'da ayrıldı.

Genelkurmay YAŞ kararları ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde:

1.   Yüksek Askerî Şûra Olağan Toplantısı, 04 Aralık 2009 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında yapılmıştır.

2.   Toplantıda;

      a.   Son dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine Karşı Yürütülen Asimetrik Psikolojik Harekât konusunda bilgi verilmiş,

      b.   Türk Silahlı Kuvvetlerinin Harbe Hazırlık Durumu incelenerek, bu kapsamda ortaya çıkan ihtiyaçlar ile bu ihtiyaçları karşılamak için alınan tedbirler görüşülmüştür.

      c.   Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel yapısını ve disiplinini bozacak şekilde, irticai tutum ve davranışları tespit edilen 2 personelin Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayırılmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir.

      Saygı ile duyurulur.

Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri